Antros kartos Nexus 7 tiražas šiemet neviršys 3,5 mln. vienetų


Kai kurių ekspertų vertinimu, pirmos kartos planšetinis kompiuteris Google Nexus 7 nuo savo debiuto pradžios 2012 m. liepos mėnesį iki šiandienos buvo parduotas 6 mln. tiražu. Visa tai kompanijai ASUS leido gana smarkiai padidinti planšetinių kompiuterių tiekimo lygį bei neblogai iš to uždirbti.

new-google-nexus-7

Puslapis DigiTimes pranešė, kad 2013 metais bus išleista ne daugiau kaip 3,5 mln. antros kartos Nexus 7. Tai yra mažiau, nei tikėtasi anksčiau. Spėjama, kad ribojančiu faktoriumi tapo pačios Google sprendimas: ji nusprendė nepardavinėti planšetinio kompiuterio Kinijoje, kadangi konfliktuoja su vietos komunistine valdžia.

Pasirodo, kad ir įsigiję Nexus 7 kinai privalės patys apmokėti remonto išlaidas, net jei planšetiniam kompiuteriui taikomas garantinis aptarnavimas. Antra vertus, Kinijos rinkoje ASUS siūlo savo planšetę MeMO Pad HD 7 su 16 GB kaupikliu, taigi Nexus 7 nebuvimas šioje rinkoje liūdina tik labai nedidelį kiekį gamintojų.

Mūsų regione antros kartos Nexus 7 turėtų pasirodyti rugsėjo arba spalio mėnesį. Platinimu užsiims kompanijos ASUS atstovai. Apie kainą mūsų rinkoje kol kas tikslių duomenų nėra, tačiau tikėtina, kad ji bus panaši į pirmos kartos modelį, t.y. neviršys 900 litų.

Kompanija ASUS praėjusį pusmetį pagamino jau 5,7 mln. planšetinių kompiuterių. Kad šiemet būtų pasiektas 12 mln. užsibrėžtas tikslas, dar teks parduoti 6,3 mln. vienetų. Jei iš vos to kiekio 3,5 mln. teks antros kartos Nexus 7, visi likę 2,8 mln. turėtų gauti ASUS prekinį ženklą. Tikslas pasiekiamas, kadangi prieš akis – mokslų sezono pradžia ir kalėdinis išpardavimų sezonas.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos