ASUS skundžiasi prasta nešiojamų kompiuterių paklausa


Praėjusią savaitę kompanija ASUS papasakojo apie savo veiklą šių metų II ketvirtyje. Kaip teigia puslapis DigiTimes, pagrindiniai finansiniai rodikliai – pajamos ir grynasis pelnas – per ataskaitinį laikotarpį sumažėjo, lyginant tiek su 2013 m. I ketvirčiu, tiek su analogišku laikotarpiu 2012 metais. Viso to priežastimi, kompanijos ASUS vadovybės teigimu, tapo menka nešiojamų kompiuterių ir hibridinių įrenginių paklausa.

Microsoft kalboje jau girdisi optimistinė gaida, tačiau kompiuterių gamintojai su tuo nesutinka (engadget.com nuotrauka)

Asus nešiojamų kompiuterių paklausa po truputį mažėja (engadget.com nuotrauka)

Remiantis pateikta ataskaita, nešiojami kompiuteriai ir hibridiniai įrenginiai (taip vadinami transformeriai) kompanijai ASUS praėjusį ketvirtį uždirbto 60% visų pajamų, tuo tarpu planšetinių kompiuterių daliai teko 14%, maždaug tiek pat uždirbo ir motininės bei vaizdo plokštės. Likusios produkcijos dalis pajamų krepšelyje sudarė 12%. Daugiausia produkcijos ASUS pavyko realizuoti Azijos – Ramiojo vandenyno regione (48% visų pajamų), antroje vietoje liko Europa (29%), trečia – Šiaurės Amerika (23%). II ketvirčio pajamos sudarė $3 mlrd.

Dėl gana menkos paklausos ASUS teko pakoreguoti 2013 metų prognozę, kalbant apie nešiojamų kompiuterių ir „transformerių“ pardavimus: vietoj anksčiau minėtų optimistinių 24 mln. įrenginių dabar beliko apie 17-19 mln. Be to, ataskaitinėje konferencijoje buvo pranešta, kad ASUS kartu su partneriai Intel ir Microsoft pristatys naujų produktų, o tai įvyks šių metų rugsėjo mėnesio viduryje.

4 komentarai (-ų)

 1. Augustas parašė:

  nereikia uzlauzti kainu ir bus tie pardavimai

  • Kestas parašė:

   Pilnai sutinku, kainas užsilauže ir verkia kad pardavimai krenta, aišku,taip ir yra nes dabar turiu dar vieną nb senuką bet jo nekeičiu nes beprotiškos kainos o su malonumu pakeisčiau į kokią transformerio alternatyvą

 2. Leons parašė:

  Ar tikrai didelės kainos? Nelyginkit kainų jei turit ekonominės klasės laptopus ir norit high-end ultrabookų. Dabartinės stacionarų ir laptopų kainos ir taip visai nedidelės palyginus.

  • Kestas parašė:

   Ne, pas manes highend stacionaras, nb naudoju tik kaip paildini,planuoju keist savo nb į koki transformeri, nes tampytis nb nepatogu.Gal nb kainos ir nėra užkeltos bet planečių ir pan tai kosmosas, nes nuo jų eina didžiausias pelnas, jau palyginus ir macbook air nebe kosmosas liko


Kitos kategorijos naujienos