Atlikti pirmieji medinių baterijų bandymai


Pasirodo, kad prieš pat mūsų langus auga medžiaga, kuri gali puikiai saugoti didelį energijos kiekį, rašo puslapis TG Daily, ragindamas atmesti visas abejones šiuo klausimu.

Mokslininkai iš Merilendo universiteto (JAV) atliko pirmojo medinio akumuliatoriaus bandymus. Savaime suprantama, visa tai neatrodys kaip krūva laidų, prijungtų prie kamieno ir šaknų – baterijos bus padarytos iš atskeltos medienos, kurios storis yra 1000 kartų mažesnis, nei popieriaus lapas. Visa tai yra padengta alavo sluoksniu.

battery-made-of-wood

Mediena pati iš savęs yra puikus absorbentas, ir gamta ją padarė maksimaliai tinkamą skysčių su dideliu mineralinių druskų kiekiu išlaikymui, o tai yra, iš esmės, nuostabus elektrolitas. Akumuliatoriai, padaryti iš tokių plokštelių, bus pakankamai efektyvūs ir labai pigūs.

Žinoma, jie kol kas negali konkuruoti su brangesniais ir labai mažais ličio jonų akumuliatoriais, o kartu ir mobiliems įrenginiams yra mažai tinkami. Antra vertus, medinės baterijos gali būti naudojamos kaip elektros kaupikliai atsinaujinančių energijos šaltinių naudojimo atveju.

Remiantis medžiagotyros profesoriaus ir medinių baterijų projekto grupės vadovo Liangbing Hu žodžiais, tokių akumuliatorių bandymai parodė, jog jos yra labai stabilios ir darbingumą išsaugo net po 400 įkrovimo/iškrovimo ciklų. Kartu reikėtų paminėti ir tokių baterijų saugumą, kuo negali pasigirti šiuo metu naudojamos ličio jonų baterijos.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos