Atrastas ekologiškas būdas gaminti vandenilį


Vandenilis laikomas pačiu švariausiu energijos šaltiniu, tačiau jo gamybos proceso taip vadinti nedrįsta niekas. Be to, vandenilio gavimo procesas yra labai brangus, todėl iš po žemių iškasama ištekliai iki šiol yra naudojami praktiškai visose juos turinčiose šalyse. JAV mokslininkai iš Kolorado universiteto sukūrė naują būdą, kaip galima būtų gauti vandenilį, naudojant tik gamtos jėgas.

Amerikiečių mokslininkų pasiūlytas metodas numato, kad būtų pastatyti specialūs bokštai, kurių viduje sumontuota sudėtinga veidrodžių sistema. Tai bus taip vadinamas „saulės bokštas“, kuris valdys Saulės skleidžiamą šviesą.

saules-bokstas

Bokšto viduje be veidrodžių yra specialus reaktorius, kuriame yra pilna vandens. Veidrodžių sistema jį įkaitina iki maždaug 1350 laipsnių pagal Celsijų, ir ne mažiau – būtent tokios temperatūros užtenka, kad prasidėtų norimos cheminės reakcijos.

Reakcijos metu vandens molekulės suskyla į vandenilį ir deguonį. Pastarasis yra šalutinis produktas, tačiau ir jis gali būti išnaudotas žmonijos labui.

Amerikiečių mokslininkų išrasta technologija leidžia efektyviai sumažinti finansines išlaidas, kurios būtų skirtos vandenilio gamybai, kartu tai leistų smarkiai sumažinti aplinkos teršimą. Saulės energija yra saugi, lygiai kaip ir vanduo, taigi kenksmingų medžiagų naudojimas būtų visiškai minimalus ir jo nebūtų apskritai.

Kolorado universiteto mokslininkai suskaičiavo, kad norint pagaminti vieną kilogramą vandenilio, tam teks išleisti maždaug 2 JAV dolerius. Lygiai tiek dabar kainuoja 1 galonas (3,7 litrai) benzino. Jei iš karto būtų naudojamos keli tokie saulės bokštai, jie galėtų pagaminti maždaug 100 tonų vandenilio kasdien. Palyginimui: tokiu kuro kiekiu galima aprūpinti 5 000 autobusų, kurie reise galėtų būti 24 valandas.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos