Doom 4 yra kuriamas, tačiau kūrėjams apie jį kalbėti uždrausta


Eiliniame QuakeCon festivalyje buvo visko, tačiau jame ir vėl nepamatėme šaudyklės DOOM 4. Vis tik studijos id Software techninis direktorius John Carmack savo pasirodymo metu šiek tiek skyrė laiko būsimam projektui.

doom-4-screen-02

Visų pirma, kūrėjų atstovas patvirtino, jog DOOM ketvirtos dalies kūrimas tęsiasi, nepaisant įkyrių gandų, jog projektas yra neva „užšaldytas“. Vienas iš konferencijos dalyvių paprašė detaliau papasakoti apie žaidimų dabartinę būklę, tačiau John Carmack į tokį prašymą atsakė neigiamai – studijos darbuotojams griežtai uždrausta kalbėti apie DOOM 4, kol tam neatėjo tinkamas laikas.

Studijos id Software atstovas taip pat paaiškino, kodėl dar QuakeCon 2007 anonsuotas projektas taip pat ilgai nerodomas visuomenei bei kodėl buvo būtina projektą pradėti iš naujo. Paskelbusi apie ketvirtąją žaidimo dalį, studija visiškai negalvojo apie žaidimą – šitaip ji norėjo pritraukti kuo daugiau talentingų kūrėjų.  Vis tik darbuotojų priėmimas užtruko ilgus metus, o be „šviežio kraujo“ studija negalėjo imtis žaidimo kūrimo – studijoje tiesiog nebuvo žmonių, kurie galėtų realizuoti tokį ambicingą projektą.

Idėja buvo tokia – mes pranešame apie naujos DOOM dalies kūrimą, ir viso to dėka studija patraukia reikalingų profesionalų dėmesį“, – teigė jis. „Žaidėjai, žinoma, pamanė, jog mes ketiname kuo greičiau išleisti žaidimą, tačiau mes į DOOM 4 žiūrėjome kaip į tolimos ateities projektą, kuriam prieš tai dar reikėjo surasti kūrėjų.“

doom-4-screen-01

Kalbėdamas apie būtinybę pradėti žaidimą kurti dar kartą iš naujo, John Carmack priežastis įvardino ne taip aiškiai: „Kiekvienas žaidimas turi savo sielą. Žaisdami Rage, jūs jaučiate jo dvasią. DOOM neturėjo tokios sielos, tokio individualumo – žaidimas tarsi sirgo asmenybės susidvejinimu. Visiems pažįstami šie ypatingi įspūdžiai, pažaidus DOOM, tačiau juos sunku suformuluoti“. Baimindamiesi, kad po pirmosios DOOM 4 demonstracijos pasirodys kaltinimai, kad viskas pasenę, kūrėjai nusprendė viską perdaryti iš naujo, o kartu iškėlė aiškų tikslą – visiškai pateisinti žaidėjų lūkesčius.

DOOM 4 šiuo metu yra vienintelis id Software projektas. Jei tikėti gandais, žaidimas bus skirtas PC, PS4 ir XBOX One platformoms, tiesa, apie debiuto datą nieko aiškus vėl nebuvo pasakyta.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos