Entuziastas sukūrė miniatiūrinę pirmojo Macintosh kopiją


Kaip buvo kuriamas pirmasis kompiuteris Apple Macintosh, Steve Jobs pareikalavo iš savo inžinierių „įgrūsti“ į miniatiūrinį tais laikais korpusą ne tik monitorių, tačiau ir sisteminį bloką. Laikas bėga, o kompiuterį, panašų į Macintosh, dabar galima sutalpinti į ypač kompaktišką dėžutę.

Steve-and-Mini-Mac

Entuziastas John Leake pagamino Macintosh 512k kompiuterio kopiją, kuri yra 3 kartus mažesnė už originalą. Tam prireikė balto plastiko, mažučio kompiuterio Raspberry Pi, 3,5“ įstrižainės ekraną turinčio monitoriaus ir šiek tiek laisvo laiko. Kaip teigia autorius, kompiuterio gamyba užtruko apie 12 valandų.

Kad viskas atrodytų kaip tikra, plastikas buvo apdorotas su parankinėmis priemonėmis. John Leake žada, jog kitą kartą jis pasinaudos 3D spausdintuvu, nors ir dabar rezultatas tikrai įspūdingas.

Miniatiūrinė Macintosh 512k kopija gavo HDMI lizdą, kuris leidžia kompiuterį prijungti prie didelio ekrano, o taip pat USB lizdų bei Ethernet sąsają. Operacinė sistema pasikrauna iš SD atminties kortelės, programinės platformos pagrindą sudaro Mini vMac – atviro kodo Mac OS emuliatorius. John Leake teigimu, tokio kompiuterio kaina dabar sudarytų apie $100 (~ 260 lt).

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos