HP palaikys koncepciją nVidia GRID savo Proliant serveriais


„Debesys“ – tai sėkmingas reklaminis pavadinimas to, kas pasirodė daug anksčiau šio termino, kuris dabar vartojamas IT industrijoje. Plonieji klientai – tai kompaktiški tinkliniai kompiuteriai be kieto disko ir su silpna aparatine platforma – tai dar praėjusio amžiaus išradimas.

Žinoma, išmanieji telefonai ir planšetiniai kompiuteriai nuotolinių tarnybų reikšmę aukščiau debesų. Tokio kiekio „plonų ir storų“ klientų, kurie šmirinėja po miestus ir užmiesčius, anksčiau niekas net įsivaizduoti negalėjo. Tačiau yra paliginti gana šviežia tendencija – tai grafinių galimybių virtualizacija. Aktyviausiai šią idėja bando įgyvendinti kompanija nVidia.

HP Proliant Gen8

Kad būtų realizuotas nutolusių grafinių tarnybų – galingų virtualių grafinių darbo stočių ir virtualių žaidimų platformų – projektas, kompanija siūlo eilę savo produktų ir tarnybų. Tai ir grafiniai spartintuvai NVIDIA VGX (K1 ir K2), taip pat tarnybos koncepcija nVidia GRID.

Kadangi Tesla spartintuvai leido nVidia įsitvirtinti serverių ir netgi superkompiuterių rinkoje, grafinės sudedamosios plitimas „debesyse“ vyksta gana lengvai. nVidia VGX spartintuvai jau prieinami Dell, IBM ir CISCO produktuose – šie, o kartu ir smulkesni žaidėjai jau tapo platformos GRID šalininkais. Ir visai neseniai prie šios stovyklos prisijungė kompanija HP, praneša puslapis Computerworld.

Grafiniai spartintuvai NVIDIA VGX bus diegiami į Blade tipo serverius HP Proliant Gen8 WS460c. Pastarųjų kainos prasidės nuo $9000 (~ 23 500 lt). Klientai, kurie naudosis nutolusia tarnyba HP GRID, galės sutaupyti lokalios įrangos sąskaita, taip pat turėtų sumažėti ir elektros energijos sąnaudos.

Kartu HP pasiūlys „patį galingiausią ploną klientą“. Panašu, kad HP dar ne visai tiki, kad virtualių grafinių kompiuterių era jau čia. Tai išduoda ir būsimo plono kliento t820 Flexible Series Thin Client konfigūracija. Jame galima rasti Pentium arba Core i5 serijos procesorių, VGA ir DisplayPort vaizdo išvestį, grafinį adapterį AMD Radeon HD 7650A MXM. Kaina – $669 (~ 1740 lt).

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos