HSA Foundation papasakojo apie projektus hibridinių skaičiavimo srityje


2012 metais kompanijos AMD pastangomis buvo suformuota organizacija HSA Foundation. Jos veikla numato atvirų standartų, kurie bus naudojami hibridinių skaičiavimų įrenginiuose, sukūrimą, taip pat siekį sukurti reikiamus programinius įrankius, kurie supaprastintų darbą su tokiais įrenginiais.

AMD iniciatyvą palaikė tokios kompanijos, kaip Imagination Technologies, ARM bei eilė pastarosios partnerių, tarp kurių yra Qualcomm, Samsung, MediaTek, Texas Instruments ir Marvell. Aljansas siekia, kad skaičiavimus SoC mikroschemose galėtų lengvai atlikti ne tik centrinis procesorius, bet ir grafinis branduolys.

Nvidia-IBM-GPGPU

Lygiagrečiais skaičiavimais užsiima ne tik AMD, bet ir nVidia

Tiek CPU, tiek ir GPU galėtų gauti vienodas teises naudotis operatyvioje atmintyje esančiais duomenimis. Kartu į SoC mikroschemą siekiame perkelti ir kitus branduolius – skaitmeninius signalinius procesorius, DMA kontrolerius, kodekus ir kitus specifinius spartintuvus.

Puslapis EE Times rašo, kad praėjusį savaitgalį prasidėjusioje konferencijoje Hot Chips 2013 organizacijos HSA Foundation inžinieriai papasakojo, kokie darbai bus atlikti iki 2014 metų vidurio, kai dienos šviesą pamatys galutinė specifikacijų versija. Be jau minėtos bendros CPU ir GPU prieigos prie atminties, bus realizuota visiems branduoliams skirta adresavimo schema, operacijų atlikimas atskiruose atminties sektoriuose, programavimo kalbų (tokių kaip C++, Java, Microsoft .Net.) palaikymas, pasitelkiant GPU resursus.

HSA Foundation ketina išleisti programinę įrangą su atvirais išeities kodais. Visa tai bus skirta operacinėms sistemoms Linux, o tai leis optimizuoti GPGPU aplikacijas, kurios parašytos OpenCL kalba. Šiuo metu sukurta lygiagrečių skaičiavimų biblioteka Bolt, taip pat etaloninis programavimo modelis. 2015 metais HSA palaikymas atsiras JAVA 9 (projektas Sumatra).

Detalią informaciją apie HSA Foundation veiklą galima rasti oficialiame organizacijos puslapyje.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos