Intel padės aprūpinti planšetes ir telefonus stereoskopinėmis kameromis


Kompanija Intel jau žadėjo, jog artimiausios ateities ultrabookai išmoks suprasti balso komandas ir reaguoti į gestus. Žinoma, visam tam reikės ir kamerų, o taip pat specialios programinės įrangos. Apie tai, kokia kryptimi vystysis mobilių įrenginių kameros, Intel atstovai papasakojo puslapio Computerworld žurnalistams.

leap-motion-hp

Stereoskopinės kameros, galinčios įvertinti erdvės gylį, turėtų pasirodyti ultrabookuose jau 2014 metų antroje pusėje, šiemet pirmosios išorinės stereoskopinės kameros atiteks tik nekantriausiems vartotojams – atitinkami produktai jau sukurti, kompanijai Intel bendradarbiaujant su Logitech specialistais. Po to, kai tokios kameros bus įsisavintos nešiojamų kompiuterių segmente, jos pajudės toliau – į planšetinius kompiuterius ir išmaniuosius telefonus.

Kokias perspektyvas atveria stereoskopinės kameros? Be  akivaizdaus panaudojimo žaidimuose (bus galima valdyti savo virtualius herojus), kaip tą atlieka Kinect. Tokios kameros leis atpažinti objektus, įvertinti skaitymo gebėjimus. Paskutiniu atveju kompiuteris seks vaiko skaitymo pamokas, įsimindamas tuos žodžius, kurie kelia daugiausia problemų.

Objektų atpažinimo funkcija pravers net ir dėklių, skirtų išmaniesiems telefonams, užsakymo atveju – užteks parodyti kompiuteriui turimą dėklą ar telefoną, jis pats atpažins modelį iš esamo vaizdo, ir pasiūlys „atspausdinti“ naują dėklą per 3D spausdintuvą arba nusiųsti užsakymą atitinkamai firmai.

Žinoma, stereoskopinės kameros nešiojamuose kompiuteriuose nebus „visagalės“. Dėl savo konstrukcinių ir vidinių komponentų apribojimų jos daugiausia koncentruosis į objektų atpažinimą, o tai bus pagrindinė tokių produktų užduotis.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos