Intel Xeon procesoriai gali būti modifikuoti pagal užsakovų poreikius


Tuo metu, kai kompanija AMD jau kuris laikas gamina užsakomuosius hibridinius procesorius, kompanija Intel be didelio triukšmo daro viską tą patį (arba beveik ta patį), jei kalbėtume apie serverių sistemas.

Kompanija Intel palaikė Facebook iniciatyvą, plėtojant atviras serverines platformas Open Compute Project. Tokie interneto gigantai, kaip Facebook, Google, Microsoft ir kiti, atviromis platformomis domisi visų pirma todėl, jog taip galima serverius projektuoti, atsižvelgiant į savo konkrečius poreikius, o kartu nepermokėti. Tai susiję ir su spintomis bei jų skyriais.

intel-xeon-5500

Renkantis serverinį procesorių, šiuo metu viskas apsiriboja esamu kainininku, kuriame gali nebūti to, ko labai reikia kompanijai, o patiems imtis atitinkamų mikroschemų kūrimo gali būti per brangu (juo labiau, neretai svarbūs ir laiko kaštai).

Kompanijos Intel serverių departamento direktorė Diane Bryant, duodama interviu leidiniui IDG News Service, teigė, jog 2012 metais procesorių gigantas savo klientams, OEM gamintojams ir tiesioginiams užsakovams patiekė 18 užsakomųjų serverinių procesorių.

Iš konteksto buvo galima suprasti, kad tai buvo Xeon serijos modeliai su Ivy Bridge arba Sandy Bridge mikroarchitektūra. Užsakomosios konfigūracijos gali skirtis taktiniu dažniu, branduolių skaičiumi, o taip pat TDP lygiu. Iš vienos pusės, toks skaičius nėra didelis, antra vertus, užsakovai gali gauti arba žymiai galingesnius, arba daug taupesnius modelius.

Užsakomąsias konfigūracijas bus galima praplėsti, pasirodžius Haswell kartos Xeon procesoriams. Bus galima koreguoti grafikos posistemės, kriptografinius modulius, tinklo ir specialiuosius blokus. Čia galima priskirti ir Haswell integruotą maitinimo reguliavimo posistemę. Viską, kas nereikalinga, bus galima išjungti, sureguliuoti maitinimą ir taip gauti reikalingas darbines specifikacijas. Šiuo atveju Intel nereikės specialiai atrinkti procesorių partijas ir jas vėl testuoti. Taigi ir avis sveika, ir vilkas sotus.

Be to, kompanijos Intel arsenale atsirado serverinės Atom procesorių versijos, kurios taip pat lengvai konfigūruojamos. Kadangi tai SoC mikroschemos, čia erdvės „tiuningui“ yra dar daugiau. Visa tai kartu paėmus leidžia Intel tikėtis, kad bus pritraukta dar daugiau serverių kūrėjų ir gamintojų.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos