iPhone pardavimai smarkiai krito ne tik Kinijoje, bet ir Rusijoje


Naujienų agentūra ITAR-TASS praneša, kad kompanijos Apple aukščiausio lygio vadovybė greitu metu turėtų apsilankyti Rusijoje, kurioje tarsis su mažmeninės prekybos tinklais dėl būsimų išmaniųjų telefonų iPhone 5S ir „biudžetinio“ iPhone 5C pardavimų. Būsimo vizito priežastimi tapo prastėjantys iPhone pardavimai šioje šalyje, taip pat trijų didžiausių mobiliojo ryšio operatorių atsisakymas pratęsti sutartį su Apple dėl šios mobilių produktų pardavimų.

apple-store-in-russia

Analogiški pokalbiai visai neseniai vyko ir Kinijoje, į kurią asmeniškai buvo nuvykęs Apple generalinis direktorius Tim Cook. Ten jis susitiko su vienu didžiausių savo partnerių Kinijoje – kompanija China Telecom. Derybos, matyt, buvo sėkmingas, kadangi operatorius jau ruošiasi naujų Apple išmaniųjų telefonų pardavimams. Kompanijai iš Kupertino šiuo metu Kinijos rinka yra viena svarbiausių, kadangi būtent čia gali būti realizuota daugiausia „biudžetinių“ telefonų iPhone 5C.

Rusijos rinka negali pretenduoti į svarbiausiųjų sąrašą, skirtingai nei Kinija, todėl pas Lietuvos kaimynus važiuoja šiek tiek žemesnio rango Apple atstovai – bent jau svečių sąraše Tim Cook paminėtas nebuvo. Šiuo metu Rusijos rinkoje iPhone oficialiai pardavinėja tik viena kompanija. Apple ketina padidinti savo partnerių skaičių – šiuo atveju bus vedamos derybos su keliais mažmeninės prekybos tinklais.

Paprastai Rusija nėra tarp tų šalių, kuriose Apple pradeda prekiauti savo naujienomis iš karto po jų debiuto, atsilikimas neretai sudaro kelis mėnesius. Tikėtina, kad po naujų Apple ir šios šalies kompanijų derybų viskas pasikeis. Juo labiau, kad nuo birželio mėnesio Rusijoje jau veikia firminė Apple parduotuvė.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos