Procesoriai Ivy Bridge-E paslėptų branduolių neturės


Rodės, pagrindiniai duomenys apie Intel Ivy Bridge-E serijos procesorius jau žinomi, ir belieka tik ramiai jų sulaukti. Mes jau žinome, kad jie bus suderinami su Intel X79 motininėmis plokštėmis, reikės tik atnaujinti BIOS, žinomos jų techninės specifikacijos ir kainos, netgi spartos lygį. Spartinimo entuziastai tikisi, kad branduoliai bus prilituoti prie varinio šilumą išsklaidančio dangtelio, t.y. jokių termo pastų nebus, kaip tai nutiko paprastiems Ivy Bridge ir Haswell.

sandy-bridge-e

Vis tik puslapio VR-Zone žurnalistai surado dar vieną įdomų faktą apie būsimus Ivy Bridge-E. Tvirtinama, jog 6 branduolių Ivy Bridge-E versijos neturės paslėptų/neaktyvuotų branduolių, skirtingai nei tai matėme Sandy Bridge-E serijoje. Pastarieji būdavo gaunami iš aštuonių branduolių Sandy Bridge-EP, kuriems būdavo atjungiami du branduoliai ir atitinkamos QPI magistralės.

Teigiama, kad serveriniams šešių branduolių Ivy Bridge-EP bus naudojami ypatingi kristalai be „papildomų“ branduolių ir su 15 MB L3 spartinančiąja atmintimi. Būtent jie ir taps stacionariems kompiuteriams skirtų Ivy Bridge-E pagrindu.

Iš esmės, šioje naujienoje daugiau priežasčių džiaugtis turi kompanija Intel, tuo tarpu galutiniam vartotojui naudos iš to mažai. Mažiau vietos užimantys kristalai turi mažesnę savikainą, tačiau ar dėl to procesoriai bus pigesni – klausimas ginčytinas. Preliminarūs duomenys rodo, kad šešių branduolių Ivy Bridge-E bus maždaug porą dolerių pigesni už pirmtakus, tačiau keturių branduolių procesoriai, deja, brangesni.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos