Jolla stabdo savo išmaniojo telefono rezervavimus


Suomių startuolis Jolla pranešė, jog daugiau nebepriims savo išmaniojo telefono užsakymų. Viso to priežastis – visa planuojama išmaniojo telefono partija jau išparduota. Be to, Jolla nenutraukia savo veiklos ir dabar yra užsiėmusi telefonų su Sailfish OS antros partijos formavimu.

Tikslų užsakytų išmaniųjų telefonų skaičių kompanija įvardinti atsisakė, tačiau pažymi, kad 50 000 įrenginių riba sėkmingai įveikta. Žinoma, atsižvelgiant į tai, kad Apple ir Samsung mus pripratino prie milijoninių tiražų, tokie suomių pasiekimai gali atrodyti nežymūs (arba netgi juokingi).

Jolla_Aloe

Vis tik reikia prisiminti, kad Jolla – tai tik startuolis, todėl būtina atsižvelgti į mastelius, o taip pat tikslinę auditoriją, kuri dar toli nuo statistinio vartotojo. Antra vertus, daug kas pažymi, kad Sailfish OS pasieks ir masinį segmentą – tai padės įgyvendinti suomių operatorius DNA dar šių metų IV ketvirtyje.

Priminsime, kad Jolla tapo savotiška „pabėgėlių“ iš Nokia prieglauda. Šie specialistai tapo nereikalingi Stephen Elop vadovaujamai Nokia po to, kai savos platformos bus paliktos myriop, o pasitelkta Microsoft ir jos Windows Phone.

Jolla pavyko pritraukti maždaug 250 mln. JAV dolerių investicijų, kurios skirtos išmaniajam telefonui ir ekosistemai sukurti. Analitikai iš kompanijos Juniper Research mano, kad Jolla turi galimybę užimti neblogą rinkos dalį. Telefonai su Sailfish  OS iki 2018 metų gali užimti iki 18% išmaniųjų telefonų rinkos, kadangi šis segmentas dar auga, juo labiau, kad kai kuriuos operatorius ir gamintojus labai neramina Android dominavimas ir deramos alternatyvos nebuvimas. Tiesa, dar turime Firefox OS, kuri taip pat nori kuo didesnio „pyrago gabalo“.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos