Tapo žinoma, kaip Intel ketina spartinti SSD diskus


Rugsėjo mėnesį prasidės IDF 2013 rudeninė sesija, kurioje renginio šeimininkė – kompanija Intel – ketina pademonstruoti, kad spartinti galima ne tik centrinius procesorius, tačiau ir SSD kaupiklius. Rodos, spartos su SSD ir taip užtenka, lyginant su įprastais HDD, tačiau procesorių gigantas mano, kad galima tobulėti ir šioje srityje.

intel-ssd-330-series

Nors konkrečios informacijos Intel dar nepateikė, tačiau kaip kompanija ketina spartinti SSD, aiškėja iš nutekintos informacijos, rastos programėlėje XTU (Extreme Tuning Utility).

Taigi vartotojams bus leista patiems nustatyti SSD kontrolerio spartą megahercais, nustatyti energijos suvartojimo lygį (leidžiami variantai – „limited“, „typical“ ir „unconstrained“), o tai pat paspartinti NAND Flash atmintį nuo 83 MHz iki 100 MHz.

Būtina pabrėžti, kad spartinimo galimybė bus prieinama tik tam tikruose Intel SSD kaupikliuose. Kartu Intel turėtų pristatyti mechanizmus, kurie turėtų kovoti prieš duomenų praradimus ar jų sugadinimą, tačiau apie tai išgirsime rugsėjo mėnesį.

Iš esmės, SSD spartinimas galbūt ir skamba gražiai, tačiau didžiausia spartos didinimo kliūtimi šiandien yra ne įrašymo ar skaitymo sparta, o SATA-III 6.0 Gbps sąsaja. Ne veltui kai kurie gamintojai pasitelkė PCI Express, kadangi čia pralaidumas leidžia pasiekti daug didesnį produktyvumo lygį. Situaciją nebent pakeistų Intel pristatyta SATA Express sąsaja, tačiau visa tai pamatysime tik 2014 metų antroje pusėje, kai pasirodys Intel Z97, H97, X97 mikroschemų rinkiniai.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos