Britų mokslininkai: kalbėti telefonu vairavimo metu nepavojinga


Tai, kad kalbėti telefonu, vairuojant automobilį – didelis pavojus, supranta visi. Tačiau nežiūrint į tai, kad šis faktas laikomas vos ne visuotine aksioma, neseniai atlikto tyrimo rezultatai rodo, kad pokalbiai telefonu už transporto priemonės vairo – nėra toks baubas, kaip mums dažnai bandoma pateikti.

maps-while-driving

Tyrimą atliko mokslininkai iš Karnegio universiteto (D. Britanija). Remiantis gautais rezultatais, pokalbiai telefonu, kai vairuojamas automobilis, nepadidina avarijos tikimybės.

Mokslininkai naudojosi 8 mln. užfiksuotų transporto priemonių incidentų duomenų baze, avarijos fiksuotos devyniose pasaulio šalyse 2002 – 2005 m. laikotarpiu. Tyrėjų teigimu, jie nerado įrodymų, kad po 21 valandos vakaro, kai telefoniniai skambučiai ypatingai dažni, padidėtų avarijos tikimybė.

Vienas iš projekte dalyvavusių mokslininkų teigė, kad nors daugeliui tokie tyrimo rezultatai gali pasirodyti nelogiški, tačiau gauti skaičiai rodo, kad daugelį ankstesnių tyrimų ir jų rezultatus galima vadinti abejotinais.

Pažymima, jog skirtingai nuo atskirų eksperimentų, kuriuos atliko kiti specialistai, nauji duomenys remiasi kasdiene statistika. Antra vertus, dabartinio tyrimo autoriai netyrė, kokį pavojų vairavimo metu kelia SMS žinučių rašymas ar naršymas Internete.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos