Kanados vyriausybė akylai stebi situaciją su BlackBerry


Kaip jau žinome, kompanijos BlackBerry vadovybė atvirai prisipažino, jog svarsto įvairias „strategines alternatyvas“, o vienu iš scenarijų gali tapti ne tik atskirų verslų, tačiau ir visos kompanijos pardavimas. Nemažai ekspertų iš karto pareiškė, kad kanadiečių kompanija galėtų atitekti nebent kinų gamintojams, kurie vis didina savo galią ir siekia sustiprinti savo pozicijas užsienio rinkose. Prieš tokį sandorį pasisako tie, kurie mano, kad Kanados vyriausybė neleis įvykti tokiems sandoriams dėl jautrių nacionalinio saugumo aspektų.

613533-thorsten-heins-blackberry-10

BlackBerry generalinis direktorius Thorsten Heins pristato BlackBerry 10

Ir štai visai neseniai naujienų agentūra Reuters papasakojo, ką gi šiuo klausimu galvoja pati Kanados vyriausybė. Šios šalies Pramonės ministerijos vadovas James Moore pareiškė, jog šalies vadovybė linki BlackBerry tik gero, tačiau kartu laiko ranką ant pulso, atidžiai stebėdama situaciją. J. Moore išreiškė apgailestavimą, kad naujų išmaniųjų telefonų BlackBerry Z10 ir Q10 pardavimai yra labai vangūs, o tai nepadeda jų kūrėjams išbristi iš problemų liūno.

Į tiesioginį klausimą, ar Kanados valdžia prieštarautų, kad BlackBerry pereitų į užsienio investuotojų rankas, ministras J. Moore neatsakė, tačiau paaiškino – norėtųsi, kad BlackBerry liktų Kanados piliečių darbdaviu. Kad kompanija galėtų būtent Kanadoje kurti inovacines technologijas ir platformas, o šiam klausimai Kanados vyriausybė skiria nemažai dėmesio. Interviu pabaigoje ministras dar kartą palinkėjo kompanijai visokeriopos sėkmės. Reikia manyti, kad BlackBerry dabar jos tikrai reikia.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos