Tapo žinoma, kas palaimino britų žurnalistų duomenų apie PRISM sunaikinimą?


Edvardas Snoudenas (Edward Snowden) privirė košės į valias. Dabar visi žino apie amerikiečių specialiųjų tarnybų visuotinę žmonių sekimo programą PRISM, o Rusijai teko suteikti prieglobstį buvusiam CŽV darbuotojui. Nukentėjo ir tie, kurie publikavo E. Snoudeno atskleistas paslaptis – pavyzdžiui, britų leidinys The Guardian sulaukė šalies valdžios atstovų. Šie pareikalavo kietų su medžiaga, kuri susijusi su PRISM. Buvo konfiskuoti keli kieti diskai ir sunaikinti. Dabar, beje, tapo žinoma, kas sankcionavo tokius veiksmus.

broken-hard-drives

Neseniai Nick Clegg, D. Britanijos vicepremjeras, prisipažino, kad nurodymus specialiosioms tarnyboms davė jis. Remiantis The Guardian publikacija, vicepremjero atstovas spaudai papasakojo, jog Nick Clegg ir D. Britanijos premjeras Deividas Kameronas (David Cameron) pasitarę davė leidimą atlikti veiksmus prieš britų žurnalistus. Buvo pabrėžta, kad tiek premjeras, tiek ir jo dešinioji ranka manė, jog tokie veiksmai yra būtini, kadangi kietuose diskuose saugota informacija kėlė didžiulę grėsmę nacionaliniam saugumui, ypač jei ji patektų į nusikaltėlių rankas.

Antra vertus, kaip teigia The Guardian žurnalistai, jie turėjo pasidarę rezervines kopijas, kurios buvo saugomos kitose vietose, tad leidiniui niekas netrukdo ir toliau publikuoti su PRISM susijusią medžiagą. Dabar, beje, daugelis D. Britanijos parlamento narių labiau sunerimę ne dėl nacionalinio saugumo, o dėl neteisėtų valdžios veiksmų. Britų parlamentarai ragina premjerą pasiaiškinti, kaip šalies valdžia yra susijusi su visuotine žmonių sekimo programa.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos