Kibernetiniai nusikaltėliai prisidengia NSA ir sekimo programa PRISM


Turbūt kas nors iš mūsų skaitytojų girdėjo apie žmones ar pažįsta tokių žmonių, kurie žino tokius žmones, kai šie užeina į „neteisingus“ puslapius, tačiau netikėtai jų darbastalis užsiblokuoja. Vėliau pasirodo informacija, kad reikia pervesti reikiamą pinigų kiekį, kad kompiuteris būtų atblokuotas. Kaip taisyklė, tokie kompiuteriniai Ostapai Benderiai prisidengia garsiais vardais ir pavadinimais, kad vartotojas būtų kaip reikiant įbaugintas ir kuo greičiau sumokėtų norimą sumą.

Štai ir šiuo atveju Interneto platybėse buvo rastas vienas puslapis. Šį kartą kibernetiniai nusikaltėliai nusprendė pasinaudoti nenurimstančių skandalu dėl JAV Nacionalinės saugumo agentūros (NSA) naudojamos visuotinės vartotojų internete sekimo programos PRISM.

prism-fake

Jei netikėtai jūsų draugų ar pažįstamų (jūs, savaime suprantama, tokių puslapių nelankote ir į sukčių pinkles nepatenkate) kompiuteriuose pasirodys tokie įspėjimai, visų pirma reikėtų susirūpinti dėl antivirusinės programos (galbūt jos apskritai nėra) bei jūsų asmeninių duomenų. Žinoma, sukčiams mokėti nieku gyvu nereikia – net jei kompiuterį blokuos, prisidengiant LANVA ar  kitais autorinių teisių gynėjais.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos