Rastas dar vienas būdas, leisiantis sekti mobilaus telefoną savininką


Jei telefonas prarastas arba norint išvengti pasiklausymo, galima įdėti kitą SIM kortelę ir pasikeisti įrenginio identifikacinį numerį. Tai leido gana lengvai išvengti galima sekimo. Tačiau šiuos metodus teisėsaugos organai greitu metu galės apeiti. Jiems padės naujas mobilių įrenginių signalų pasiklausymo būdas, kurį sukūrė mokslininkai iš Drezdeno universiteto (Vokietija).

Shopping woman texting

Laboratorijose atkūrus realios aplinkos sąlygas, mokslininkai sugebėjo atpažinti trisdešimt GSM įrenginių modelių, kadangi šie, pasirodo, turi savo unikalų radijo signalą. Atpažinimo tikslumas sudarė 97,62%.

Naujasis metodas naudoja defektus ir nukrypimus, kurie susiję su komplektuojančių dalių gamyba. Vos atskiriami skirtumai atskirų įrenginių aparatinėse charakteristikose viename ir tame pačiame modelyje susiję su stiprintuvų galingumu, osciliatoriais ir signalų keitikliais. Šie skirtumai lemia ir įrenginių signalų unikalumą, o tai ir leido mokslininkams identifikuoti konkrečius mobilius telefonus. Sukurtas metodas veikia pasyviai, taigi sužinoti, ar esate pasiklausomas, kol kas neįmanoma.

Testavimas vyko 2G tinkluose, tačiau jau dabar mokslininkai teigia, kad situacija 3G ir 4G tinkluose bus analogiška. Pats sekimo procesas ir jam reikalinga techninė įranga, kuri naudos mokslininkų išradimą, tikėtina, bus gana brangi, tačiau specialiosioms tarnyboms paprastai skiriamas pakankamas finansavimas, kad jos galėtų įsigyti tam tinkamą techniką.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos