Kinų planšetinių kompiuterių gamintojai vis dažniau renkasi MediaTek procesorius


Taivano komponentų gamintojus cituojantis puslapis DigiTimes praneša, kad bevardžiai kinų planšetinių kompiuterių gamintojai vis dažniau savo produkcijoje naudoja savo tautiečių MediaTek kuriamus procesorius, įskaitant 4 branduolių SoC mikroschemas MT8125 bei MT8135.

Analitikai pastebi, kad MediaTek populiarumas pradėjo augti tuomet, kai šios kompanijos procesorius ėmė naudoti didieji planšetinių kompiuterių gamintojai, tokie kaip ASUSTek Computer, Lenovo ir Acer.

ASUS_MeMo_Pad_HD_7_16GB

Anksčiau bevardžiai kinų gamintojai naudojo mažiau žinomų kinų kompanijų 2 ir 4 branduolių procesorius, įskaitant Allwinner ir Rockchip. Šiuos galima dažnai matyti ir Lietuvoje prekiaujamuose planšetiniuose kompiuteriuose (Acme, GoClever, Prestigio ir t.t.). Šios SoC mikroschemos iš pradžių buvo skirtos Kinijos rinkai, tačiau dėl savo patrauklios kainos greitai pateko ir į užsienio rinkas.

Nuo $99 iki $199 kainuojantys ASUS, Acer ir Lenovo planšetiniai kompiuteriai su MediaTek procesoriais praktiškai viską apvertė aukštyn kojom. Tai pakeitė situaciją ne tik vidutiniame, tačiau ir biudžetiniame segmentuose, kur anksčiau dominavo produkcija „baltose dėžutėse“. Iš dalies garsių prekinių ženklų pasirinkimas MediaTek naudai buvo priverstinis, kadangi dėl didelės konkurencijos ir kainų karo teko rinktis patrauklesnį savaikainos atžvilgiu sprendimą.

Savo ruožtu, kompanija MediaTek neseniai padidino savo procesorių tiekimo prognozę 2013 metams nuo 10-15 mln. iki 15-20 mln. vienetų. Ir jei situacija nesikeis, MediaTek turėtų tapti vienu iš nebrangių ir vidutinio segmento planšetinių platformų lyderių.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos