Lenovo II ketvirtį pardavė daugiau telefonų ir planšečių, nei kompiuterių


Kompanijos Apple patirtį sėkmingai perima ir kitos kompanijos. Iš pradžių suformavusi savo kaip kompiuterių kompanijos įvaizdį, vieną gražią dieną Apple pranešė, kad MP3 grotuvų iPod ji parduoda daugiau, nei stacionarių ir nešiojamų kompiuterių. Tas pats nutiko ir su išmaniaisiais telefonais – iPhone parduodama daugiau, nei PC platformų.

Kompanija Lenovo taip pat sugebėjo parduoti išmaniųjų telefonų ir planšečių daugiau, nei firminių kompiuterinių sistemų, rodo kinų gamintojo II ketvirčio veiklos ataskaita.

lenovo_s820_pic01

Per ataskaitinį laikotarpį, kuris baigėsi 2013 m. birželio 30 d., kompanija uždirbo $8,79 mlrd. – tai yra 9,7% daugiau nei prieš metus. Grynasis pelnas sudarė $173,9 mln., o tai yra 23% daugiau nei 2012 m. II ketvirtį.

Kad galėtume įvertinti Lenovo pasiekimą, reikia priminti, kad asmeninių kompiuterių rinka per analogišką laikotarpį susitraukė apie 11%. Lenovo, atvirkščiai, juda priešinga kryptimi – stacionarių kompiuterių pardavimai per metus užaugo 2,8%, nešiojamų kompiuterių – 4,7%. Tai leido kinų kompanijai savo rinkos dalį padidinti iki 16,7%, o tai tolygu 12,6 mln. parduotų kompiuterių per ketvirtį. Tuo pačiu Lenovo išstūmė iš pirmos vietos ten gana ilgai užsisėdėjusią amerikiečių HP.

Mobilių įrenginių pardavimai kinų kompanijai einasi kaip iš pypkės: išmaniųjų telefonų pardavimai per metus šoktelėjo 132%, planšetinių kompiuterių – 121%. Beje, išmaniųjų telefonų rinkoje Lenovo užima ketvirtą vietą.

Antra vertus, didžiąją dalį pajamų kompanija vis dar gauna iš kompiuterių pardavimų. Nešiojami kompiuteriai per II ketvirtį uždirbo $4,5 mlrd., arba 52% visų pajamų. Stacionarios sistemos uždirbo $2,5 mlrd., arba 28%. Išmanieji telefonai ir planšetės atnešė $1,2 mlrd., arba 14% visų pajamų. Atsižvelgiant į tokį kuklų indėlį, galima suprasti, kodėl Lenovo savo gimtojoje Kinijoje yra antras pagal dydį telefonų gamintojas. Kompanija čia parduoda labai daug ir labai pigiai. Tai leido pasiekti geresnius kiekybinius rodiklius, nei kompiuterių atveju, tačiau neleido uždirbti daugiau dėl itin menkos pelno maržos.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos