Moto X surinkimas JAV teritorijoje Motorola atsieina brangiau, nei tikėtasi


Kompanija Motorola reklamuoja Moto X kaip pirmą išmanųjį telefoną, kuris yra surinktas JAV teritorijoje. Nežiūrint į kai kurių specialistų vertinimus, jog visa tai praktiškai neįtakoja bendros gamybos savikainos, tai nėra tiesa, tikina analitikai iš kompanijos IHS iSuppli.

motorola-moto-x-wood

IHS ekspertai suskaičiavo, kad surinkimas JAV teritorijoje kompanijai Motorola kainuoja papildomus $4-5 kiekvienam išmaniajam telefonui. Teigiama, kad kiekvieno Moto X savikaina sudaro $221, iš kurių net $12 kompanija išleidžia telefono gamybai.

Analitikai mano, kad jei būtų pasitelktas kuris nors Azijos kontraktinis gamintojas, surinkimas kainuotų žymiai pigiau. Pavyzdžiui, Samsung Galaxy S4 surinkimas kainuoja apie $8,5, tuo tarpu Apple iPhone 5 – apie $8.

Nors iš pirmo žvilgsnio šie skaičiai gali atrodyti kaip nereikšmingi, sudėjus bendrą pagamintų išmaniųjų telefonų kiekį, gaunama gana apvali suma. Šiuo metu Moto X pardavinėjamas už $579.

Antra vertus, kompanija Motorola gali sutaupyti transportavimo išlaidų sąskaita, kadangi išmanusis telefonas šiuo atveju daugiausia parduodamas ten, kur ir gaminamas. Savo ruožtu, užrašas „Pagaminta JAV“ taip pat turėtų pritraukti patriotiškai nusiteikusius klientus.

Be to, kompanija IHS iSuppli negali garantuoti, kad kainos bus patrauklesnės, kadangi dideli užsakovai gauna nemažų nuolaidų. Bet kokiu atveju, jei pardavimai bus sėkmingi, gamybos grąžinimas į JAV galėtų paspartėti.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos