NAND Flash atmintis alternatyvomis bus pakeista ne anksčiau kaip 2023 m.


Praėjusį savaitgalį Kalifornijos valstijos Stanfordo mieste (JAV) prasidėjo kasmetinė konferencija Hot Chips. Vienu iš pagrindinių pranešėjų pirmą dieną tapo organizacijos NVM-Express pirmininkas Amber Huffman, kuris anksčiau dirbo kompanijos Intel duomenų saugojimo sistemų padalinyje. Jo ataskaita buvo skirta NAND Flash atminties ir jos pagrindu sukurtų kaupiklių perspektyvai.

samsung-nand-flash-memory

Deja, kuo aukštesnis pranešėjo statusas, tuo mažiau konkrečių dalykų mes sužinome. Taip nutiko ir šiuo atveju. Kalboje buvo daug banalių tiesų apie SSD privalumus prieš tradicinius kietus diskus (HDD). Vis tik kai ką įdomaus pavyko sužinoti, praneša puslapis Computerworld. Pranešėjas, o taip pat ir kiti dalyviai, tarp kurių buvo nemažai analitikų, vienu balsu tvirtino, jog nauji Flash atminties tipai vargu, ar išstums mums dabar įprastą NAND Flash atmintį iki pat 2023 metų.

Kitais žodžiais tariant, rezistyvinė atmintis, magnetorezistyvinė, su keičiama medžiagos fazine būsena ir/arba kažkas kita ir energetiškai nepriklausomos atminties nepakeis NAND Flash sprendimų nei rytoj, nei užporyt. Ramina tik tiek, kad 2023 metais dauguma kietų diskų, tikėtina, jau bus pakeisti vienokia ar kitokia Flash atminties forma.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos