Naujos nVidia vaizdo plokštės gali būti pristatytos jau šį rudenį


Kompanija nVidia šiemet pristatė tris vaizdo plokštes, kurios priklauso GeForce GTX 700 šeimynai. Kiek vėliau pranešė, jog šiemet kitų naujovių laukti nevertėtų. Tačiau dabar aiškėja, kad kai ką su žalios spalvos logotipu iki 2013 metų pabaigos vis tik pamatysime.

Puslapis Videocardz praneša, kad kompanija ruošia atsaką į AMD Hawaii vaizdo plokštes, kurių anonsas numatytas šių metų lapkričio mėnesį. nVidia ketina pasiūlyti grafinių adapterių su Kepler architektūra ir GK104, GK106 bei GK208 mikroschemomis. Kadangi visos kortos aukščiausiame segmente jau atskleistos, tikėtina, jog mūsų laukia vidutinio lygio sprendimai. Kalbama, kad tai galėtų būti modeliai GeForce GTX 750Ti, GTX 750 bei kitos modifikacijos.

GTX-770-Break-Down

Antra vertus, be šių vaizdo plokščių dar gali būti išleistas galingiausias nVidia sprendimas, kuris galėtų išspausti iš Kepler architektūros viską, kas įmanoma. Toks ėjimas gali būti logiškas, kadangi AMD pažadėjo, kad su Hawaii grafika pasirodys „nVidia Titan žudikas“.

nVidia atsakymas galėtų būti tas pats GPU GK110, tik jau su visais 15 funkcionuojančių SMX blokų, 12 GB GDDR5 atmintimi – tokiais parametrais dabar gali pasigirti tik profesionalams skirtas Quadro K6000 adapteris. Taip pat galimas variantas, jog nVidia gali užsiimti dviejų GPU savininku, taip pat turėsiančiu GK110.

Užbaigdama dviejų metų trukmės Kepler architektūros istoriją, 2014 metų I ketvirtyje nVidia pristatys Maxwell architektūrą, kurios pagrindą sudarys bendro pobūdžio branduolys kodiniu pavadinimu Denver. GeForce GTX 800 serijos vaizdo plokštės gali būti išleisto kitų metų vasario – kovo mėnesį, o tai reiškia, kad jos bus gaminamos, naudojant 28 nm, o ne 20 nm technologinį procesą.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos