Neigiama varža leidžia panaudoti grafeną tranzistorių gamyboje


Grafenas daugelio fizikų visame pasaulyje laikomas būsima silicio pamaina, kai pastarasis pasieks savo galimybių ribas. Siliciui ir Mūro dėsniui specialistai dar skiria 9 – 10 metų, o iki to laiko dar yra galimybių geriau pažinti eilę grafeno naujų savybių. Tiesa, nors tai yra gana perspektyvi medžiaga, savo paslaptis ji atskleidžia labai nenoriai.

grafeno-molekules

Iš grafeno sukurti tranzistoriai yra eilę kartų spartesni už silicio analogus, tačiau jie turi vieną problemą – progresyvūs tranzistoriai nenori persijungti taip pat paprastai, kai silicio, t.y. naujokus sunku priversti atlikti fundamentalią tranzistoriaus funkciją. Būtent šito klausimo sprendimui galybę laiko skyrė specialistai iš Kalifornijos universiteto, vadovaujami profesoriaus Guanxiong Liu.

Vietoj to, kad su grafenu būtų dirbama, taikant tradicinius metodus, kaip ir silicio atveju, mokslininkai nuėjo kitu keliu. Naudodami tokią fizikinę savybę, kaip neigiama varža, jie sugebėjo simuliuoti tipinį tranzistoriams elgesį.

Naujos savybės dėka grafeno tranzistoriuje sukuriama sumažinta varža, dėl to jis ir sugeba veikti kaip loginis elementas. Nors iki tokių grafeno tranzistorių panaudojimo realiuose įrenginiuose dar toloka, tačiau mokslininkai jau turi už ko užsikabinti. Kiek anksčiau kompanija IBM buvo pademonstravusi grafeno tranzistorius, veikiančius 100 GHz taktiniu dažniu, taigi apjungus visus pasiekimus, turėsime tikrai puikią silicio pamainą.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos