Nokia gali likti vieninteliu Windows Phone telefonų gamintoju


Windows Phone, kaip ir operacinę sistemą Android, savo išmaniuosiuose telefonuose naudoja ne vienas gamintojas. Tačiau palaipsniui tampa aišku, jog pagrindiniu Windows Phone telefonų gamintoju tampa Nokia. Tiesa, visai ne taip, kaip tai nutiko su Samsung ir Android: iš esmės, po kurio laiko suomių kompanija gali tapti vieninteliu gamintoju, kurio mobilūs įrenginiai turi Microsoft mobilią platformą.

nokia-lumia-1020_stephen_elop

Galima pažvelgti ir į statistiką: dabar Nokia išmanieji telefonai sudaro 86,9% visų Windows Phone įrenginių pardavimų, ir šis skaičius toliau auga. Tokiu būdu, suomiai gali labai greitai praryti likusią rinkos dalelę, kuri daugiausia priklauso taivaniečių HTC, o šios rinkos dalis smarkiai mažėja.

Nokia Lumia 1020 pardavimai jau viršijo neseniai pasirodžiusio telefono Lumia 928 rodiklius, o tai byloja apie bendrą Nokia telefonų pardavimų augimą. Nebrangus Lumia 520 gana populiarus besivystančiose rinkose, tuo tarpu Lumia 1020 agresyviai šturmuoja JAV, kur telefoną su sutartimi galima įsigyti už $99.

Kas dar gamina Windows Phone telefonus? Žinoma, HTC. Tiesa, jos dalis per paskutinį mėnesį nukrito nuo 11,5% iki 9,8%, ir visai nesunku suprasti, kas iš ko atėmė „pyrago gabalėlį“. Bendras Windows Phone telefonų tiekimas taip pat didėja – pasiekta 10 mln. riba, o dauguma jų – Nokia Lumia modeliai.

Tokiu būdu, suomių kompanija gali tapti vieninteliu išmaniųjų telefonų su Windows Phone gamintoju. Tai nėra labai gerai, jei kalbėtume apie Microsoft, kadangi Nokia galėtų diktuoti savo sąlygas Windows Phone kūrėjams. Ir čia kai kurie ekspertai pateikia dar vieną drąsų spėjimą – tokioje situacijoje Microsoft neliktų nieko kito, kaip tik įsigyti Nokia.

2 komentarai (-ų)

  1. Pasipiktinęs parašė:

    Kas Čia dabar? Tai gal Nokia įsigis Microsoft? 🙂


Kitos kategorijos naujienos