NSA pasiklauso Europos Sąjungos, JTO būstinėje pilna „blakių“


Vokiečių leidinys Der Spiegel rašo, kad JAV Nacionalinė saugumo agentūra (NSA) sumontavo galybę „blakių“ Niujorke esančioje Jungtinių Tautų Organizacijos (JTO) pagrindinėje būstinėje. Remiantis pateikta informacija, kurios šaltinis – Edvardas Snoudenas (Edward Snowden), NSA organizavo maždaug 80 ambasadų ir konsulatų pasiklausymą, o viską atliko, remiantis programa „Ypatingos informacijos surinkimo tarnyba“.

UN-Headquarters

Programa savo mastais neturi analogų, ir praktiškai niekaip nesusijusi su kova prieš terorizmą. Jos metu būdavo įsiterpiama į vaizdo konferencijas. Remiantis NSA prezentacijų failais, programa leisdavo agentūrai perimti įvairių JTO šalių vidines vaizdo konferencijas.

Be Jungtinių Tautų Organizacijos pagrindinės būstinės pasiklausimo įranga buvo sumontuota ir Europos Sąjungos (ES) institucijose bei Atominės energetikos agentūroje. Ankstesni E. Snoudeno nutekinti dokumentai leido suprasti, kad NSA klausosi ir aukščiausių ES pareigūnų.

Antra vertus, amerikiečių spec. tarnybos visu tuo buvo įtariamos jau seniai. Buvęs JTO generalinis sekretorius Butros Butros Galis kalbėjo, kad jau nuo pirmos darbo naujose pareigose dienos jis buvo įspėtas, kad ne tik jo biuras, tačiau ir namai yra pilni pasiklausymo įrangos.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos