nVidia prezidentas svarsto apie žaidimų industrijos perspektyvas


Kompanijos nVidia prezidentas savo prognozes ir komentarus pradėjo žarstyti dar praėjusį penktadienį, per kompanijos II ketvirčiui aptarti skirtą konferenciją. Ir visko tiek daug, kad informacijos pamąstymams užtenka iki pat antradienio. Paskutiniu akordu taps ši naujiena.

Kaip jau buvo minėta, nVidia tiki atvirų žaidimų platformų ateitimi – tokioms priklauso asmeniniai kompiuteriai, o taip pat programinė platforma Google Android. Būtent žaidimai uždirba 80 proc. visų Google Play pajamų, o žaidimams du trečdalius savo laiko skiria planšetinių kompiuterių vartotojai. Savo ruožtu, PC platforma vis dar įkvepia žaidimų kūrėjus naujiems projektams, tikina nVidia vadovas Jen Hsun Huang.

nVidia-CEO-Jen-Hsun-Huang

Iki 2015 m., nVidia turimais duomenimis, pajamos iš PC žaidimų rinkos sudarys apie $20 mlrd., žaidimų konsolės PS3 ir PS4 tenkinsis $10 mln., o Microsoft Xbox apskritai tenkinsis tik $5 mlrd. Mobilių žaidimų rinka yra antra pagal augimo rodiklius. Kadangi čia Android užima apie 80 proc. rinkos, tai mobilių žaidimų ateitį nVidia mato būtent šioje platformoje.

nVidia prezidentas tvirtina, jog konsolei Shield optimizuotas žaidimas taip pat gerai veiks (ir žiūrėsis) bet kuriame kitame planšetiniame kompiuteryje su Tegra 4 – kompanijos Toshiba ir HP jau anonsavo tokius mobilius įrenginius. Savo ruožtu, konsolę Shield galima naudoti ne tik žaidimams, tačiau ir kitokiai veiklai Android aplinkoje. Be to, nVidia išmokys Shield atkurti žaidimus ir iš „debesų“ tarnybos GRID – tai jau kitas etapas po to, kai konsolė išmoko pertransliuoti žaidimus iš stacionaraus ar nešiojamo kompiuterio.

Iš regionų, kurie išsiskiria žaidimams skirtos produkcijos vartojimu, kompanija nVidia mini Kiniją, JAV, Rusiją ir P. Korėją. Būtent čia PC yra populiariausia žaidimų platforma. Kartu Jen Hsun Huang pripažino, jog žaidimų konsolės pasiekė „fantastišką“ išsivystymo lygį, ir jis pats ketina nusipirkti vieną iš jų. Vis tik jis nemano, jog konsolės kaip nors galėtų sutrukdyti PC ir mobilių platformų plėtrai.

nVidia vadovo teigimu, žmonės yra apsupti dideliu kiekiu kompiuterių ir mobilių įrenginių, jie nori žaisti bet kurioje vietoje, o ne tik priešais televizorių savo namų svetainėje.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos