AMD mano, kad nVidia apsimeta, jog jai neįdomi konsolių rinka


Kompanijos AMD atstovas Robert Hallock interviu su GamingBolt žurnalistais papasakojo apie naujos kartos žaidimų konsoles. Kompanija AMD, kaip jau žinome, labai didžiuojasi, jog Sony PlayStation 4 ir Microsoft Xbox One aparatinę platformą (CPU + GPU) pagamino būtent ji, ir tai bando pabrėžti bet kuriuo jai patogiu momentu.

xbox_one_vs_ps4

nVidia visiškai užleido vietą kompanijai AMD naujos kartos konsolių segmente. AMD pavyko iš pradžių laimėti ne tik kovoje dėl Nintendo Wii U grafinių adapterių tiekimo, tačiau vėliau pavyko įtikinti Microsoft ir Sony, jog naujose konsolėse verte pereiti prie x86 architektūros sprendimų. Būtent šie kontraktai ir technologinį lyderystė CPU+GPU integracijos srityje AMD leis ilgus metus gauti stabilias pajamas.

Aišku, daugeliui rinkos ekspertų kilo klausimas, arba konsolių verslas vertas to, kad dėl jo taip daug reikėtų stengtis ir agresyviai kovoti. Juk jis pasižymi gana menku pelningumu, o tai ypač mėgsta pabrėžti kompanija nVidia. Vis tik į tai Robert Hallock atsakė:

Iš tikrųjų, kaip teigia industrijos legenda John Carmack, konsolių aparatinės dalies standartizacija leis atpiginti platformą bei supaprastinti tarpplatforminių žaidimų kūrimą. Ir tai padidins žaidimų kokybę, kadangi kūrėjai skirs mažiau laiko jų adaptacijai skirtingos architektūroms.“

AMD atstovas taip pat užsiminė, kad kovą dėl naujos kartos konsolių pralaimėjusi nVidia savo pasisakymuose aiškiai sumenkina susidomėjimą konsolių rinka: „Mes labai didžiuojamės, kad padėjome žaidimų kūrėjams pristatyti tokio pobūdžio ekosistemą, o kartu džiaugiamės, kad tokios ekosistemos veikia su mūsų įranga. Aš negaliu įsivaizduoti, kad kas nors savo noru atsisakytų tokios palankios situacijos.“

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos