Opera siūlo vieningą naršyklių priedų standartą *.NEX


Kompanija Opera Software pasiūlė sukurti vieningą naršyklių priedų standartą, kuris nebūtų skirtas kuriai nors konkrečiai naršyklei. Kompanijos teigimu, dabartinė rinkos situacija, kai kiekvienas gamintojas turi savo formatą, smarkiai apsunkina programinės įrangos kūrėjų gyvenimą, todėl būtina sukurti unifikuotą sprendimą. Siūlomo formato dokumentaciją galima rasti šiame puslapyje.

Opera-Browser

Po to, kai norvegų kompanija priėmė sprendimą atsisakyti savo varikliukų Presto ir Carakan ir apsiginkluoti Chromium, kūrėjai pastebėjo, kad priedų formatas *.CRX nėra lankstus, o bandymai įdiegti kitų API palaikymą nebuvo sėkmingas. Naujasis formatas *.nex (Navigator EXtension) turėti atitikti HTML/CSS reikalavimus, o svarstymas bus perkeltas į konsorciumą W3C, kuris ir užsiima visa ko standartizavimu. *.NEX suderinamas su dauguma API, tačiau neturi ribojimų, įdiegiant trečių šalių priedų palaikymą.

Šiuo metu niekas iš stambių naršyklių rinkos žaidėjų (Apple, Google, Microsoft, Mozilla) nepakomentavo Opera iniciatyvos. Šiuo metu norvegų kompanija stengiasi atsikratyti *.CRX priedų priklausomybės nuo Google tarnybų, taigi naujasis formatas turėtų būti nepriklausomas. Aišku, jei rinkos dalyviai palaikys Opera iniciatyvą, dar nereiškia, kad vieningas formatas iš karto taps prieinamas visiems norintiems, tad galima spėti, kad kantrybės dar tikrai prireiks.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos