Pažintis su pirmąja nVidia žaidimų konsole Shield


Kompanija nVidia tiki, kad šiemet galės pradėti konkuruoti su Sony ir Nintendo mobilių žaidimų konsolių rinkoje. Pagrindiniu ginklu turėtų tapti Shield – žaidimų įrenginys, kuris buvo pristatytas dar 2013 metų sausio mėnesį, tačiau prekyboje pasirodė tik dabar.

Nvidia_Shield_1

nVidia Shield gavo 5“ įstrižainės 1280 x 720 raiškos ekraną, 2 GB LPDDR3 operatyvios atminties, 16 GB duomenų kaupiklį, microSD lizdą, Wi-Fi adapterį, GPS imtuvą, micro-USB ir micro-HDMI sąsajas. Įrenginio matmenys – 158 x 135 x 57 mm, svoris – 579 gramai.

Konsolės pagrindu tapo procesorius nVidia Tegra 4, dirbantis 1,9 GHz dažniu. Pagrindinėmis ypatybėmis galima laikyti atverčiamą ekraną ir mygtukų rinkinį, kurie panašūs į kitus žaidimų manipuliatorius. Detaliau apie pačią konsolę galima sužinoti puslapyje AnandTech, kuris parengė išsamią apžvalgą.

Nvidia_Shield_2

nVidia Shiled vis tik turėtų patraukti ne savo galia (Tegra 4 sparta panaši į Snapdragon 800), o žaidimais, kurie prieinami Play Market. Vis tik apie 100 aplikacijų yra suderinami su Shield valdymo ypatumais. Tarp jų galima rasti Riptide GP 2, Cordy 2, Virtua Tennis, GTA 3 ir Vice City. Ir tik nedaugelis žaidimų gali atskleisti Tegra 4 potencialą. Trumpai tariant, nVidia konsolei reikalingi kokybiški žaidimai, kitaip konsolė tiesiog „nepakils“.

Aišku, nVidia konsolė, jei tik tenkinami sisteminiai reikalavimai, gali tapti tik ekranu ir kontroleriu, o visą „juodą darbą“ atliks asmeninis kompiuteris, kuris žaidimą transliuos per Wi-Fi ryšį. Maksimalus nuotolis tarp konsolės ir PC turi neviršyti 7,5 metrų, tačiau realybėje jis turėtų būti dar mažesnis.

Nvidia_Shield_3

Dabartinė nVidia Shield kaina sudaro $299 (~ 790 lt be mokesčių), tačiau ji kol kas prieinama tik JAV ir Kanados gyventojams, kuriems konsolę žadama pristatyti per 2-3 savaites nuo užsakymo pateikimo. Tiems, kurie ieško subalansuoto sprendimo, turbūt geriausiai tiktų, pavyzdžiui, antros kartos planšetinis kompiuteris Google Nexus 7, tuo tarpu Shield įsigys, greičiausiai, užkietėję žaidėjai arba ištikimi nVidia gerbėjai.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos