Penktadalis Qualcomm procesorių atiduoti gaminti Globalfoundries


Šios savaitės pradžioje Taivano šaltiniai jau diskutavo kompanijos Qualcomm ketinimus dalinai atsiakyti TSMC paslaugų. Šiam kontraktiniam gamintojui konkurentu turėjo tapti kompanija Globalfoundries, kuri neva siūlo labai patrauklias mikroschemų gamybos kainas.

Qualcomm-snapdragon-800

Vakar puslapis DigiTimes pranešė, jog nuo šių metų rugsėjo mėnesio Qualcomm iš tikrųjų perkels dalį savo užsakymų į Globalfoundries. Kalbama, kad iki 20% užsakymų 28 nm procesorių gamybai bus atimta iš TSMC ir atiduota jos konkurentui. Visa tai reiškia, kad per mėnesį Globalfoundries turės papildomai pagaminti 10 000 silicio plokštelių.

Tikėtina, kad Qualcomm pavyzdys įkvėps ir kitus potencialius Globalfoundries klientus, ir ši galės gana smarkiai padidinti naujiems užsakovams skirtų 28 nm mikroschemų gamybos apimtis. Iki šiol pagrindiniu Globalfoundries klientu buvo kompanija AMD, kurios puslaidininkių gamyklos ir tapo dabartinės Globalfoundries pagrindu.

Jei dabar TSMC gamybiniai pajėgumai, skirti 28 nm HKMG mikroschemų gamybai, užimti maždaug 80%, tai vėliau jie gali kristi iki 75%. Tiesa, Qualcomm užsakymų netektį TSMC gali kompensuoti 2014 metais, ir tai padaryti su kaupu, jei naujuoju užsakovu taps kompanija Apple, kuri perkels į TSMC konvejerius dalį iPhone ir iPad skirtų procesorių gamybos.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos