Per Facebook vėl plinta virusas, vagiantis privačią informaciją


Jei per Facebook iš jūsų draugo atėjo įtartinas vaizdo klipas, neskubėkite jo peržiūrėti, kad ir kaip įdomiai viskas būtų pateikta. Tikėtina, kad tai yra virusas, kuris per socialinį tinklą dabar plinta maždaug 40 000 atakų per valandą greičiu.

facebook-malware

Vartotojai gauna nuorodą į vaizdo klipą, kuriame neva pavaizduotas pats vartotojas ir jo draugai. Paspaudus nuorodą, vartotojui siūlomas įdiegti naršyklės priedas, kad vaizdo klipas galėtų būti rodomas korektiškai. Po šios procedūros hakeriai prieigą prie visų vartotojo slaptažodžių, prisijungimo duomenų ir t.t.

Saugumo ekspertų teigimu, nuo šio viruso nukentėjo apie 800 000 naršyklės Google Chrome vartotojų. Po priedo įdiegimo, blokuojama prieiga prie naršyklės nustatymų, taigi paprastai kenkėjiško priedo ištrinti nepavyks. Be to, blokuojami ir antivirusinių gamintojų puslapiai.

Leidinys The New York Times praneša, kad kompanija Google jau užblokavo naršyklės priedą, o tuo pačiu metu kompanija Facebook bando neleisti dar labiau išplisti kenkėjiškai nuorodai.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos