Planšečių gamintojai baiminasi konkurencijos ir planšetofonų pusės


Kartais gana įdomu stebėti, kai nenauja idėja sėkmingai realizuojama tik po kelių metų, kai pirminė mintis jau įgyvendinta. Pavyzdžiui, ne kompanija Apple išrado planšetinius kompiuterius – tiesiog iki iPad pasirodymo nebuvo galima suderinti patrauklios kainos ir techninių specifikacijų rinkinio.

Beje, 7“ ekranus turinčių planšetinių kompiuterių populiarumo fenomenas susijęs būtent su jų kaina – iš esmės, daugelis paprastų vartotojų nepasiruošę daugiau mokėti už planšetinį įrenginį, atsižvelgiant į jo ribotą naudojimą, apdorojant informaciją.

Išmanieji telefonai Xperia Z Ultra (kairėje) su 6,44" ekranu ir Xperia Z su 5" ekranu

Išmanieji telefonai Xperia Z Ultra (kairėje) su 6,44″ ekranu ir Xperia Z su 5″ ekranu

Išmanieji telefonai sus didelės įstrižainės ekranu peržengė ne tik 5“, bet ir 6“ ribą, tačiau jie taip pat nėra visiška naujiena. Kompanija Dell savo laiku eksperimentavo su kompaktiškais planšetiniais kompiuteriais; kai kas iš gamintojų planšetes bandė aprūpinti balso perdavimo funkcijomis, tačiau populiarumo jie neįgijo. Aišku, net ir dabar negalima teigti, kad išmanieji telefonai – „peraugėliai“ yra labai populiarūs, tiesiog kai rinka prisotinama, gamintojai ieško naujų nišų.

Dabar gi pasirodo žinios, kad planšetinių kompiuterių gamintojai labai sunerimę, jog dideli išmanieji telefonai tampa 7“ planšečių konkurentais. Huawei, Samsung ir HTC jau siūlo išmaniuosius telefonus, kurių ekranai netoli 6“ ribos, o Sony apskritai nustebino su 6,44“ „telefonu“ Xperia Z Ultra.

Didelę grėsmę kelia ir tai, kad mobiliojo ryšio operatoriai siūlo planšetofonus su nemaža nuolaida (tiesa, reikia sudaryti sutartį), taigi jie vis patrauklesni eiliniam vartotojui. Suvilioti pirkėjai gali atsisakyti 7“ planšetinių kompiuterių, o šių gamintojams tai gali tapti nemažu galvos skausmu.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos