Planšetėms skirti 22 nm Intel Atom procesoriai gali pakeisti pasaulį


Mažiau nei po trijų savaičių Intel gali anonsuoti pirmuosius Atom procesorius su Bay Trail platforma, skirtus planšetiniams kompiuteriams. Tai bus 22 nm sprendimai su Silvermont architektūra, skaičiavimų branduolių skaičius juose sudarys nuo 2 iki 4. Pastaroji platforma leis kurti planšetes tiek su Windows, tiek ir su Android operacinėmis sistemomis, o bazinė kaina gali sudaryti vos 199 JAV dolerius. Kaina lyg ir patraukli, tačiau kokia bus naujokų sparta?

Intel-BayTrail-graphics

Šiuo metu visi tie, kurie galėjo susipažinti su būsimų Intel Atom (Silvermont) procesorių galimybėmis, pasirašė įsipareigojimą neatskleisti tokios informacijos. Tačiau kai ką specialistai rizikuoja papasakoti. Puslapio EE Times žurnalistams kompanijos Jon Peddie Research vadovas vis tik papasakojo apie savo įspūdžius, kurie susidarė vienoje ir uždarų Bay Trail platformos prezentacijų.

Analitiko teigimu, naujieji Intel planšetiniai procesoriai labai lengvai susidoroja ir Microsoft Windows 8.1, ir su Google Android. Naujų Atom procesorių produktyvumo lygis yra daugiau nei dvigubai didesnis, nei pirmtakų. IDF 2013 rudeninėje sesijoje kompanija Intel žada parodyti visą eilę produktų, kurie pasirodys dar iki šių metų pabaigos, o ten bus į ką pažiūrėti, tikina specialistas.

Dar daugiau, naujieji Intel Atom procesoriai bus pasaulinio lygio SoC mikroschemos, kurios toli užnugaryje paliks  Apple, Qualcomm ir kitų gamintojų procesorius. Faktiškai įvyks turinio vartojimo ir netgi kūrimo planšetiniuose kompiuteriuose suvokimo postūmis. Vartotojai, įsigysiantis planšečių su Intel procesoriais, galės gauti tai, apie ką seniai svajojo: „Noriu kaip dideliame kompiuteryje, tačiau pigiai ir kad tilptų kišenėje“. Ką gi, sulauksime rugsėjo ir pamatysime, ar visi šie žodžiai ne iš piršto laužti.

Vienas komentaras

  1. Leons parašė:

    Aš tiesa pasakius irgi laukiu naujų planšečių anonso su šitais CPU, gal pagaliau bus galima turėti kompaktišką pilnavertį kompiuterį, o ne pakatailus kaip su iOS ir Android 🙂


Kitos kategorijos naujienos