Pusryčiai su FACEIT.LT: IT naujienos 2013.08.19


Microsoft naršyklei Internet Explorer sukako 18 metų. Po truputį savo populiarumo netenkanti naršyklė Internet Explorer gali šiek tiek atsikvėpti nuo kovų naršyklių fronte, o jos kūrėjai turi priežastį švęsti – lygiai prieš 18 metų (teisingiau, 1995 m. rugpjūčio 16 d.) pasaulį išvydo naršyklė Internet Explorer 1. Ji buvo įdiegta į Windows 95, o tuo metu prie naršyklės darbavosi vos 6 žmonių komanda.

ZTE per eBay pradeda prekiauti Firefox OS išmaniuoju telefonu ZTE Open. Pirmasis išmanusis telefonas su Firefox OS – ZTE Open – nuo šiol prieinamas britiškame eBay puslapyje. Iš pradžių mobilus telefonas debiutavo Ispanijoje, tačiau dabar prieinamas ir kitiems Europos Sąjungos vartotojoms. Kaina visiškai nesikandžioja – £59,99 (~ 245 lt). eBay pirkėjams bus galima pasirinkti savo mėgstamą korpuso spalvą.

zte-open-ebay

Norėdamas įrodyti savo tiesą, įsilaužė į M. Zuckerberg puslapį. Vienas IT saugumo specialistų socialiniame tinkle Facebook rado saugumo spragą, kuri leidžia publikuoti pranešimą bet kurio žmogaus Facebook profilyje. Tiesa, kompanijos atstovai teigė, kad tai nėra klaida. Vis tik saugumo ekspertas nenurimo ir savo tiesą bandė įrodyti, publikuodamas pranešimą asmeniniame Facebook įkūrėjo Mark Zuckerberg profilio puslapyje.

LG ketina naujai debiutuoti planšetinių kompiuterių rinkoje. Kompanijos LG debiutas planšečių rinkoje savo laiku buvo labai nesėkmingas. Tačiau korėjiečiai bandys vėl – teigiama, kad ruošiamas 8,3“ įstrižainės modelis G Tab. Ekrano raiška sudarys 1920 x 1200 taškų, bus įdiegtas Qualcomm Snapdragon 800, 2 GB operatyvios atminties, Wi-Fi 802.11ac modulis. Planšetė gali būti anonsuota IFA 2013, vyksiančioje rugsėjo 6 – 11 dienomis Berlyne (Vokietija).

Vos 5 minučių prastova Google kainuoja $545 000 negautų pajamų. Būtent toks skaičius buvo paviešintas po to, kai Google Search tarnyba praėjusį penktadienį neveikė vos penkias minutes. Negana to, per tą laiką pasaulinis duomenų srautas sumažėjo net 40 proc. Turbūt ne vieną gali nustebinti paieškos giganto tarnybų užimama dalis Pasauliniame Voratinklyje, tačiau tokia jau nūdiena – Google yra visur.

Atleido iš darbo? Ne bėda. Kartais atleidimas iš darbo gali būti tam tikra prasme netgi pelningesnis, nei jame dirbant. Štai prastoje situacijoje atsidūrusios kompanijos BlackBerry vadovas Thorsten Heins atleidimo atveju galėtų gauti apie 56,5 mln. JAV dolerių kompensaciją. Visa tai atsitiktų, jei BlackBerry būtų parduota, o naujiems savininkams nebereikėtų Thorsten Heins paslaugų.

Programinės įrangos kūrėjai sėkmingai apeina App Store saugumo sistemas. Programinės įrangos ekspertai iš Georgia Tech sukūrė mobilų kenkėją, kurį vėliau sėkmingai patalpino Apple akylai saugomoje ir kontroliuojamoje mobilių aplikacijų el. parduotuvėje App Store. Specialistai pareiškė, kad taip norėjo parodyti, jog Apple prieš publikuodama aplikaciją, ją praskenuoja vos porą sekundžių, tačiau netikrina fragmentuoto kodo, kurį vėliau galima surinkti į pavojingą programėlę.

Gydytojai kaltina išmaniuosius telefonus, kad šie vis dažniau trumparegystės priežastimi. Jei per paskutinius keletą metų pradėjo pastebėti, kad silpsta regėjimas, jūs nesate tokie vieni. D. Britanijos akių chirurgai pastebėjo, kas per paskutinius keletą metų miopijos (trumparegystės) atvejų padaugėjo 35 proc., o dėl viso to apkaltinti išmanieji telefonai, kuriuos dėl mažų ekranų ir smulkaus šrifto žmonės priversti laikyti 18-30 cm atstumu nuo akių, kai tuo tarpu knyga laikoma mažiausiai 40 cm atstumu, jau nekalbant apie darbą prie kompiuterių ir televizoriaus žiūrėjimą.

Publikuota Bilo Geitso parodija, kartu pašiepianti „Sąvaržėlę“ ir IBM. Visai neseniai įvyko filmo „JOBS“ premjera, kurios jau ne vieną mėnesį galybė Apple gerbėjų bei kino filmų kritikų. Ar nebūtų puiku pamatyti kažką panašaus apie didžiausius Apple konkurentus. Pavyzdžiui, Microsoft? Pasirodo, ilgai laukti nereikėjo.

Debian Linux sukako 20 metų. Nors asmeninių kompiuterių rinkoje dažniausiai turime reikalų su Microsoft Windows, tačiau atviro kodo gerbėjams yra svarbesnių dalykų. Šį kartą norisi pasveikinti Debian Linux naudotojus – jų mylimai operacinei sistemai sukako 20 metų.

Call of Duty: Ghosts grafika PC platformoje bus geresnė, nei konsolėse. Studijos Infinity Ward kūrėjai teigė, kad naujoji pirmo asmens šaudyklė Call of Duty: Ghosts asmeniniuose kompiuteriuose atrodys geriau, nei naujos kartos konsolėse PS4 ir XBOX One. Ankstesnės Call of Duty dalies grafika buvo identiška visur, tačiau naujoje dalyje nuspręsta išnaudoti visus PC platformos privalumus, teigė studijos prodiuseris Mark Rubin.

Paauglys nusižudė, neatlaikęs šantažo per Skype. Po to, kai Daniel Perry paprašė savo Twitter sekėjų pabendrauti su juo per Skype, paauglys nuoširdžiai tikėjo, kad viena iš jų yra jo amžiaus mergina, su kuria vėliau ėmė intensyviai susirašinėti. Vis tik įvykiai pasisuko vaikino nenaudai: per Skype jis buvo pradėtas šantažuoti, kad viskas bus atskleista, jei jis nesumokės atitinkamos sumos pinigų. Paauglys neištvėrė šantažo ir gyvenimą baigė, nušokdamas nuo tilto.

Naujas žaidimo „Thief“ vaizdo klipas. Ruošdamiesi būsimai žaidimų konferencijai Gamescom, kūrėjai publikavo naujojo Thief vaizdo klipą, kuriame demonstruojama nauja miesto, kuriame vyks pagrindinis siužeto veiksmas, išvaizda. Priminsime, kad žaidimas bus skirtas PC, PS4 ir XBOX One, jo debiutas numatytas 2014 m.

ASUS ruošia sensorinį nešiojamą kompiuterį Vivobook X102BA. Mobilus kompiuteris turės Windows 8, sensorinį 10.1“ įstrižainės 1366 x 768 raiškos ekraną, AMD A4-1200 (1.0 GHz) procesorių, Radeon HD 8180 integruotą grafiką, 2 GB arba 4 GB operatyvios atminties, 320 arba 500 GB kietą diską, o jo kaina prasidės nuo $440 (~ 1160 lt be mokesčių).

Google nuo šiol automatiškai šifruos visus Google Cloud Storage duomenis. Pranešama, kad nuo šiol visi vartotojo duomenis, prieš juos įrašant į Google Cloud Storage serverius, bus šifruojami 128 bitų AES algoritmu. Vartotojams praktiškai nereikės nieko daryti – tai bus atliekama automatiškai. Iš pradžių bus šifruojami nauji duomenis, tačiau po kurio laiko tai bus padaryti ir su anksčiau „debesyse“ patalpintais failais. Ar tai nuramins visuotinės vartotojų sekimo programos PRISM kritikus, parodys tik laikas.

Windows 8.1 gali tapti naujo antimonopolinio tyrimo prieš Microsoft priežastimi. Programinės įrangos gigantas jau pranešė, kad Windows 8.1 operacinėje sistemoje bus integruotas Skype. Tačiau panašu, kad kiti VoIP programų kūrėjai visame tame įžvelgia siekį uzurpuoti VoIP paslaugų segmentą ir ruošiasi naujam skundui, kuris būtų skirtas JAV ir Europos Sąjungos antimonopolinėms institucijoms. Panašu, kad situacija gali pasikartoti kaip ir Internet Explorer atveju.

Bažnyčia ragina parapijiečius atsisakyti Facebook. Viena neįvardinta JAV bažnyčia nusprendė, kad laimės ir apskritai naudos socialinis tinklas Facebook neduoda. O jei taip, reikia tiesiog atsisakyti jį naudoti. Tam net sukurta speciali giesmė:

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos


  • ZTE pasigyrė, kad jos naująjį telefoną Nubia X6 išpirko per mažiau nei 10 sekundžių. $480 kainuojantis ZTE Nubia X6 su 6,4“ Full HD ekranu, Snapdragon 801, 2 GB RAm, 13 […]

  • eBay nulaužta, kompanija ragina vartotojus pasikeisti slaptažodžius. eBay pranešė, kad spraga saugumo sistemoje leido kibernetiniams nusikaltėliams įsilaužti į kompanijos serverius. Pranešama, kad galėjo būti pavogta duomenų bazė su kelių paskutinių […]

  • Microsoft pristatė planšetinį kompiuterį Surface Pro 3 su 12“ ekranu. Microsoft anonsavo trečios kartos planšetinį kompiuterį Surface Pro, kuris gavo 12“ įstrižainės 2160×1440 raiškos ekraną, plonesnį (9,1 mm vietoj 10,3 […]

  • Net Applications publikavo naują naršyklių statistiką. Kaip visuomet, pirmauja Internet Explorer su 48,4% rinkos. Antra liko Google Chrome su 20,9%, pademonstravusi didžiausią metinį augimą – net 447%. Mozilla Firefox stabiliai […]

  • Xiaomi pristatė nebrangų 49“ išmanųjį televizorių su Ultra HD (4K) raiška. Kinų elektronikos gigantas Xiaomi gamina ne tik išmaniuosius telefonus bei planšetinius kompiuterius. Neseniai buvo anonsuotas 49 colių 4K raiškos […]

  • Microsoft pripažino, kad NSA gali atlikti „saugaus“ duomenų srauto monitoringą. Vienas iš Microsoft specialistų – Andy Malone – pripažino, jog vartotojai daugiau negali būti saugūs, naudojant Tor tinklą – anksčiau […]

  • Apple gerbėjas sumokėjo 300 tūkst. JAV dolerių, kad papietautų su Apple vadovu. Vienas Apple gerbėjų atsisveikino su 300 tūkst. JAV dolerių (apie 750 tūkst. litų), kad papietautų su Apple generaliniu […]

  • Išmanieji akiniai neleis užmigti, atliekant svarbų darbą. Akiniai Meme turi akių judesių daviklių, akselerometrą su giroskopu. Tai leidžia sužinoti, kada žmogus pradeda „knapsėti“ dar iki to momento, kai jis pats […]

  • Samsung tikina, kad iš jų Apple negaus jokios kompensacijos. Samsung advokatas John Quinn pareiškė, kad net ir labai ilgi teisminiai procesai neleis Apple iš korėjiečių gamintojo prisiteisti kokios nors kompensacijos, […]

  • Microsoft pasiūlys konsolių Xbox One, kurios komplekte neturės Kinect. Kompanijos IDC analitikai mano, kad Microsoft ryšis vartotojams pasiūlyti Xbox One versiją, kuri komplekte neturės tokio „balasto“, kaip kontroleris Kinect. Visa […]