Qualcomm dalinai atsisakys TSMC paslaugų


2012 metais ne tik nVidia kentėjo nuo kontraktinio gamintojo TSMC problemų dėl per didelės brokuotų 28 nm mikroschemų dalies. Šiuo Taivano gamintoju skundėsi ir amerikiečių Qualcomm, kuri po tam tikro laiko pagrasino dalį užsakymų atiduoti kitiems. Puslapio DigiTimes teigimu, tuomet įgyvendinti grasinimų neleido paprasta priežastis – TSMC konkurentai su 28 nm technologiniu procesu susidorojo dar prasčiau.

Qualcomm vykdomasis direktorius Paul E. Jacobs taip pat nė per plauką neabejoja kompanijos pranašumu prieš Intel

Qualcomm vykdomasis direktorius Paul E. Jacobs

Dabar, kai situacija pagerėjo, o kinų gamintojai verčia Qualcomm ieškoti būdų, kaip sumažinti išlaidas, kompanija pilna ryžto perkelti dalį užsakymų kitur – pavyzdžiui, į Globalfoundries. Pastaroji jau ne kartą buvo pareiškusi, jog suinteresuota plėsti klientų ratą, todėl gali pasiūlyti konkurencingas savo paslaugų kainas. Qualcomm užsakymų perkėlimas pas konkurentus, analitikų teigimu, gali gana smarkiai paveikti TSMC finansinius rodiklius.

Savo ruožtu, Qualcomm yra priversta ieškoti išlaidų mažinimo galimybių, kadangi ketina kovoti už vietą po saule besivystančiose šalyse. Čia ypač stiprios kinų mobilių procesorių gamintojų pozicijos, pavyzdžiui, MediaTek, Rockchip ir kitų mažiau žinomų žaidėjų.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos