Qualcomm teigia, kad 8 branduolių mobilūs procesoriai yra „buki“


Kova dėl vartotojų piniginių mobilioje rinkoje vyksta aršiai, kaip niekada. Kompanijų marketingo skyriai eilinį kartą bando naudoti tą pačią strategiją, kuri savo laiku buvo aktuali asmeninių kompiuterių rinkoje – žaisti dideliais skaičiais.

anand-chandrasekher-2013-08-03

Štai visai neseniai kinų kompanija MediaTek tapo pirmąja, kuri pristatė tikrą aštuonių branduolių procesorių su ARM architektūra, kuriame visi aštuoni branduoliai gali veikti vienu metu. Fiasko su savo „8 branduolių“ Exynos 5 Octa patyrusi Samsung taip pat bando reabilituotis – korėjiečių atstovai pareiškė, jog ruošia tikrų tikriausią 8 branduolių procesorių.

Vis tik yra tokių kompanijų, kurios tokio kiekybinio lenktyniavimo nepalaiko ir išsaugo blaivų protą. Kompanijos Qualcomm viceprezidentas Anand Chandrasekher, atsakydamas į klausimą, ar paseks MediaTek pėdomis ir išleis 8 branduolių procesorių, pasakė gana paprastai: „Mes nedarome bukų dalykų“. Vėliau pridūrė: „Jūs negalite paimti aštuonis žoliapjovių variklius ir teigti, kad turite aštuonių cilindrų Ferrari“.

Tuo pačiu metu Qualcomm viceprezidentas pažymėjo, kad kompanija koncentruojasi ties gerai modemais, ilgu baterijos darbo laiku ir prieinamumu, o ne ties „elementariu branduolių sulipdymu į viena“.

Reikia pripažinti, kad Qualcomm strategija pasiteisina: net ir Samsung savo naujausiame flagmane naudoja ne savo pačios sukurtą „aštuonių branduolių“ Exynos 5 Octa, o konkurento pagamintą „tik“ keturių branduolių Snapdragon 600, o ateityje, tikėtina, apsiginkluos ir Snapdragon 800.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos