Samsung pradeda 32 GB talpos DDR4 atminties modulių serijinę gamybą


Kompanija Samsung pranešė, jog pradeda serijinę DDR4 atminties modulių gamybą. Pastaroji operatyvioji atmintis bus skirta verslo sektoriuje naudojamiems serveriams, kurie dirba naujos kartos skaičiavimų centruose.

16 ir 32 GB talpos moduliuose naudojamos DDR4 DRAM mikroschemos (vienos talpa – 4 GB). Naudojamas 20 nm technologinis procesas. Gamintojas priminė, kad dabar plačiai paplitę DDR3 moduliai yra 8 GB talpos, jie gaminami, naudojant 30 nm technologiją.

4Gb-based_32GB_20nm-RAM

Naujos kartos DDR4 atmintis leis serveriams ne tik padidinti produktyvumo lygį, tačiau kartu sumažinti energijos sąnaudas. Naujos kartos modulių sparta sudaro 2667 Mbit/s, o tai yra maždaug 1,25 karto daugiau, nei DDR3, kurie taip pat naudoja 20 nm mikroschemas. Tuo pačiu metu energijos suvartojimas sumažintas daugiau nei 30%.

Anonsas garsus, tačiau kai kurie rinkos ekspertai pastebi, jog DDR4 standartas net ir serverių segmente praktiškai neišplitęs, nors atitinkamos naujojo standarto specifikacijos priimtos dar 2012 metų rugsėjį. O ir plėtrą rinkoje vėluoja: iš pradžių DDR4 turėjo debiutuoti 2012 metais, vėliau pareikšta, kad 2013-aisiais, o dabar – kad geriausiu atveju 2014 metų pabaigoje. Pionieriais stacionarių kompiuterių rinkoje turėtų tapti Intel Haswell-E platforma.

Kompanija AMD iki 2015 metų tikrai nediegs šios standarto palaikymo savo sistemose, kadangi elementariai laukia, kol DDR4 išpopuliarės (garvežiu, savaime suprantama, čia turėtų tapti Intel). Kitais žodžiais tariant, atminties gamintojai orientuojasi į vieną laikotarpį, o galutinės produkcijos gamintojai – į kitą. Ramina tik tiek, jog kai DDR4 pasieks mases, šio standarto specifikacijos bus maksimaliai pagerintos – bus ne tik patobulintas technologinis procesas, tačiau ir padidintas sparta bei sumažintos energijos sąnaudos.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos