Š. Korėjos planšetė gavo TV imtuvą ir Kim Ir Seno el. knygas


Internetas ir Šiaurės Korėja – dalykai, kurie labai prastai dera vienas prie kito. Netgi turistams šioje šalyje mobilus ryšys yra nepasiekiamas, jau nekalbant apie vietos gyventojus. Vis tik pasirodo, jog Š. Korėjoje yra planšetinių kompiuterių – ir juose įdiegta operacinė sistema Android!

Turistas, kuris save vadina Maiklu (daugiau apie jį nieko nežinoma), keliaudamas po Š. Korėją, aptiko planšetinį kompiuterį Samjiyon, o kartu papasakojo, kaip jis veikia ir kas jame apskritai yra.

Pirmiausia dėmesį atkreipė tai, kad mobilus įrenginys turi integruotą TV imtuvą ir anteną; be to, jis platinamas su gamykliškai įdiegtu žaidimu Angry Birds Rio. Bevielio ryšio modulio Wi-Fi jame nėra, tuo tarpu integruota naršyklė skirta darbui su vietiniu Š. Korėjos kompiuteriniu tinklu.

Žinoma, planšetinis kompiuteris jau turi el. knygų, kurios pasakoja apie Kim‘ų šeimos valdymą ir žydėjimą. Jokių Google programų, savaime suprantama, planšetėje nėra.

Samjiyon turi procesorių, kuris veikia 1,2 GHz dažniu, 1 GB operatyvios atminties, 7“ įstrižainės ekraną su 1024  x 768 taškų raika, 6 GB arba 16 GB integruotą duomenų kaupiklį, priklausomai nuo modifikacijos. Įdiegta operacinė sistema Android 4.0.4 Ice Cream Sandwich. Planšetinio kompiuterio kaina, konvertavus į užsienio valiutą, sudaro apie 200 JAV dolerių.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos