Sukurta technologija, kuri nuo piratų apsaugos 3D spausdinimą


Tūrinio spausdinimo entuziastai jau keletą metų kalba, kad 3D spausdintuvų pasirodymas leis suklestėti 3D modelių piratavimui, kaip savo laiku Napster tapo muzikinių kūrinių piratavimo pradininku. Vis tik kompanijos Authentise specialistai tvirtina, jog jiems pavyko sukurti komercinį sprendimą, kuris 3D piratavimui įsigalėti neleis.

3d-printer

Kompanijos specialistų programinė įranga leidžia pasiųsti modelį į 3D spausdintuvą tokiu būdu, kad jį būtų galima atspausdinti tik vieną kartą. „Jūs negaunate modelio failo, todėl negalėsite jo nukopijuoti ir pasidalinti su kitais“, – teigia Andre Vegner, vienas iš kompanijos Authentise įkūrėjų bei vykdomasis direktorius.

Grubiai tariant, visa tai panašu į online vaizdo transliaciją: programinė įranga siunčia į vartotojo įrenginį spausdinimo instrukcijas tik tuomet, kiek spausdintuvas to reikalauja, o ne viską iš karto. Kaip tik dalis proceso atliekama, apdorotas instrukcijų paketas pašalinamas ir siunčiamas kitas.

Authentise vadovas pateikia ir tokių kompanijų pavyzdžių, kurios galėtų pasinaudoti tokia technologija – Disney. Pastaroji kompanija gali pardavinėti savo el. parduotuvėje animacinių filmų personažų figūrėles, kurias bus galima už nedidelę kainą atsispausdinti. Pirmoji technologijos versija vadinsis SendShapes ir debiutuos rugsėjo mėnesį. Tam, kad ja pasinaudoti, teks pasinaudoti kompiuterinį klientą, kuris perduoda iš nuotolinio šaltinio instrukcijas į 3D spausdintuvą.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos