Sukurtas robotas Wall-E iš to paties pavadinimo animacinio filmo


Kompanijos Pixar sukurtas animacinis filmas „Wall-E“ verčia susimąstyti ne tik apie žmonijos problemas, tačiau ir apie mūsų egzistavimo prasmę. Žinoma, nemažai vaikų ir netgi suaugusiųjų pamilo šio filmo pagrindinį herojų – šiukšlių išvežiotoją – robotą Wall-E. Amerikiečiui Michael McMaster taip patiko šis robotas, kad jis nusprendė padaryti tikrovišką, pilnai funkcionuojančią kopiją masteliu 1:1.

Projekto realizacija užtruko apie porą metų, į pagalbą buvo pasikviesti draugai. Amerikietis nusprendė savo idėją įgyvendinti dar prieš pasirodant filmui 2008 metais, tačiau kiti darbai neleido to padaryti numatytu laiku.

Wall-E – tai ne pirmas Michael McMaster ir jo kolektyvo robotechnikos projektas. Prieš tai buvo sukurtas garsusis R2-D2 iš kultinės filmų serijos „Žvaigždžių karai“. Kurdami Wall-E, buvo iškeltas uždavinys atsižvelgti net į smulkiausias detales. Robotas juda ne tik taip, kaip turėtų, tačiau ir į jo atmintį įkeltos įvairios frazės bei replikos iš animacinio filmo.

Deja, dirbtiniu intelektu roboto kopija pasigirti negali. Ji negali judėti autonomiškai, tad ją tenka valdyti nuotoliniu būdu. Vis tik kaip bežiūrėti, labiau realistiško Wall-E, matyt, nebūtų pavykę.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos