Net ir galingiausi superkompiuteriai neprilygsta žmogaus smegenims


Vokiečių ir japonų mokslininkų grupė atliko didžiausią žmonijos istorijoje žmogaus smegenų neuroninio aktyvumo eksperimentą. Jiems pavyko sumodeliuoti vos 1 sekundę trunkantį procesą, tačiau šio proceso skaičiavimus atlikti sugebėjo tik vienas galingiausių pasaulyje superkompiuterių – K computer (Japonija), praneša puslapis TGDaily.

robot-artificial-intelligence

Mokslininkai nusprendė imituoti 1,73 mlrd. nervinių ląstelių, sujungtų 10,4 trln. sinapsių, aktyvumą. Visa tai gali pasirodyti baisiai dideli skaičiai, tačiau iš tikrųjų tai yra vos 1% bendro nervinių ląstelių tinklo, kuris sudaro žmogaus smegenis.

Vos vieną sekundę trukusi imitacija parodė, koks galingas gali būti homo sapiens protas, jei jis sugebėtų išnaudoti visą savo smegenų potencialą. Kad būtų apskaičiuoti visi duomenys ir galų gale paleista aktyvuotas imitacijos procesas, superkompiuteriui teko aktyvuoti beveik visus savo resursus ir be perstojo dirbti 40 minučių. Viso šio proceso metu buvo aktyvuota beveik 83 tūkst. centrinių procesorių ir 1 PB (petabaitas) atminties.

Tokiu būdu, mokslininkai nustatė, jog superkompiuteris turėtų būti bent jau šimtą kartų galingesnis, kad galėtų sėkmingai atlikti vieną sekundę trunkantį žmogaus smegenų veiklos procesą.

Pastarasis modeliavimas yra viena iš globalios programos dalių, kurios metu bus bandoma sukurti pilnavertį dirbtinį intelektą. Kol kas „protingiausias“ dirbtinis intelektas prilygsta 4 metukų amžiaus vaikui, tad mokslininkams dar teks gerokai pasistengti.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos