Šveicariškas rankinis laikrodis gavo miniatiūrinę… gegutę


Laikrodis su gegute – gana paprastas ir tuo pačius metu įdomus mechanizmas. Tam tikru paros metu gegutė išlenda iš laikrodžio korpuso ir sukukuoja reikiamą kiekį kartų. Šveicarų firma „Pierre Jaquet Droz“ tokių mechanizmų gamyba neužsiima, tačiau kompanijos 275 metų įkūrimo proga savo klientams paruošė rankinio laikrodžio ir gegutės buveinės hibridą.

Taigi laikrodyje sumontuota miniatiūrinė gegutė, kuri iš tikrųjų kukuoja, pasitelkdama miniatiūrinį varikliuką. Vis tik šis paukštukas ne tik kukuoja: ji dar sugeba atverti snapelį ir mojuoti savo mažyčiais sparneliais.

Be laikrodžių, minėtą šveicarų firma garsi ir tuo, kad kuria sudėtingas gamyklines lėles, taigi idėja įdiegti viena iš sumažintų variantų į laikrodį neatrodo labai keista. Pats paukštelis sudarytas iš 28 dalių. Tai gana mažas skaičius, tačiau ir patys matmenys neleido panaudoti jų daugiau.

Beje, jei panorėjote įsigyti sau tokį laikrodį, reikės labai smarkiai pataupyti, žinoma, jei iš karto neturite savo sąskaitoje laisvų $0,5 mln. Matyt, geriau reikėtų sulaukti, pavyzdžiui, Apple išmaniojo laikrodžio, o jau aplikaciją su paukštuku tikrai atsiras, kas jam sukurs.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos