Tomografija leido išaiškinti Titaniko muzikinės dėžutės melodiją


Titanike buvo labai daug daiktų, tame tarpe ir šioje naujienoje minima muzikinė dėžutė. Vis tik nepaskendo visiems laikams: su savimi į valtį ją pasiėmė venas iš išsigelbėjusių keleivių, vėliau ji pateko į Nacionalinį jūros muziejų. Deja, mechanizmas buvo sulūžęs, ir iki šiol niekas nežinojo, kokią melodiją ji grojo. Tačiau dabar melodija bus atstatyta, ir tam neprireikė dėžutės ardyti. Tam reikalui buvo pasitelkti rentgeno spinduliai.

Muzikinė dėžutė savo laiku priklausė Editai Rozenbaum, kuriai teko nelaimė keliauti Titaniku. 1970 metais ji prisiminė, jog niekaip nenorėjo palikti laivo, kol nepriėjo jūreivis ir pasakė: „Jei nenori gelbėtis, mes bent jau tavo vaiką išgelbėsime!“, pagriebė iš rankų paršiuką atvaizduojančią muzikinę dėžutę ir metė į valtį. Kai tai įvyko, jai pasirodė, jog ji išgirdo ją šaukiantį mamos balsą. Po to, sėdėdama 11-tu numeriu pažymėtoje valtyje, kelias valandas grojo melodiją valtyje buvusiems vaikams.

Atstatyti muzikinės dėžutės melodiją teko tomografijos specialistui Endriu Ramsiui (išrinkti dėžutę, jos nepažeidžiant, buvo neįmanoma). Tomografija leido muziejaus tyrėjams surinkti dantyto ratuko skaitmeninį modelį ir taip atkurti muziką. Paaiškėjo, kad melodiją parašė Šarlis Borelis-Klerkas, o kompozicija vadinasi „La Sorella“.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos