Windows 8 ekspansijos tempai lėtėja


Pripratę prie antrą pusmetį nuolat stebimą kompiuterių pardavimų didėjimo, ekspertai ir gamintojai niekuomet nelinkę atsisakyti tikėjimo šviesia ateitimi, nors jau ne vieną ketvirtį iš eilės stebimas asmeninių kompiuterių populiarumo mažėjimas.

steve-ballmer-presents-windows-8

Iš pradžių atitinkamos viltys buvo siejamos su Windows 8, tačiau dabar analitikai vis dažniau užsimena apie Windows XP palaikymo nutraukimą. Po šio Microsoft veiksmo visi verslo atstovai draugiškai ims leisti pinigus operacinei sistemai… Windows 7. Būtent ši subrendusi ir suprantama neseniems Windows XP naudotojams taps kompiuterių parko atnaujinimo lokomotyvu, mano kai kurie ekspertai. Pastarieji nuolat primena, kad Windows XP dalis sudaro apie 20% visos stacionarių operacinių sistemų rinkos.

Reikia pripažinti, jog tam tikra teigiama Windows 8 plėtros dinamika nuo jos debiuto momento vis tik buvo stebima, teigia puslapis Computerworld, remdamasis kompanijos Net Applications pateiktais duomenimis. Liepos mėnesio pabaigoje naujausia Microsoft programinė platforma užėmė 5,9% rinkos tarp visų Windows sistemų.

Nuo praėjusių metų lapkričio mėnesio iki liepos buvo stebimas vidutiniškai 0,6% rinkos augimas, ir tik vasarį bei balandį pastebėtas „nuokrytis“ iki 0,5%, tuo tarpu birželį įvyko netgi 0,9% šuolis. Vis tik liepos mėnesį Windows 8 rinkos dalis ūgtelėjo vos 0,3%. Tyrimo autoriai mano, kad tolimesnis augimas, lyginant su kitomis Windows sistemomis, bus sąlyginai lėtas. Tikėtina, kad tik Windows 8.1 šią dinamiką pakeis į teigiamą pusę.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos