Windows 8 gana smarkiai iškraipo spartos testų rezultatus


Spartos testų rezultatai, atlikti operacinėje sistemoje Windows 8, gali meluoti, parodė puslapio hwbot.org specialistų atliktas tyrimas. Priminsime, kad HWBot yra didžiausia virtuali platforma, kurioje rungiasi viso pasaulio spartinimo gerbėjai ir specialistai.

pc_overclocking_nitro

Naujausioje Microsoft operacinėje sistemoje galutiniai populiarių spartos testų rezultatai gali būti lengvai falsifikuojami. Viso to priežastis labai paprasta – norėdama pasiekti maksimalaus Windows 8 suderinamumo su įvairaus tipo įrenginiais, Microsoft pakeitė operacinės sistemos sąveikos mechanizmą su realaus laiko laikrodžiu. Taigi vartotojas gali savo kompiuterį paspartinti arba pristabdyti, ir taip manipuliuoti Windows 8 laikrodžiu, o tai įtakoja galutinius testų rezultatus. O juk sparta matuojama, atsižvelgiant į užduotį, atliktą per tam tikrą laiko tarpą.

Įdomu tai, kad ankstesnės Microsoft versijos, tame tarpe ir Windows 7, tokių problemų neturi. Sukčiaujantiems spartintojams tokia landa atsirado tik po Windows 8 pasirodymo.  Teigiama, kad problema kilo dėl Microsoft noro, kad Windows 8 būtų suderinama su kuo daugiau įrenginių. Kai kurie itin pigūs įrenginiai tiesiog neturi aparatinio realaus laiko laikrodžio, tad Windows 8 laikrodžio mechanizmas realizuojama kitaip, nei anksčiau.

Tokiu būdu, jei taktinio dažnio generatorius turi nestandartinį dažnį, kuris skiriasi nuo etaloninių 100, 125 arba 166 MHz, Windows 8 laikrodis arba skuba, arba atsilieka, ir visa tai matyti žemiau pateiktuose vaizdo klipuose:

Spartos testų rezultatų skirtumas gali siekti 5-7%, taigi net esant tam pačiam dažniui (pavyzdžiui, 4,16 GHz, kaip tai padaryta su testams naudotu Core i7-4770K), galutinis rezultatas gali skirtis gana smarkiai. Eksperimentų metu buvo naudotos kombinacijos 34×122 MHz 32×130 MHz.

hwbot-win8-tim-cpu-results

Ar kompanija Microsoft imsis kokių nors žingsnių šiai problemai šalinti, daugelis ekspertų abejoja. Juo labiau, kad problema susijusi tik su maža dalimi Windows 8 vartotojų, ir tik su tais, kurie užsiima spartinimu. Antra vertus, HWBot sistema jau nepriima rezultatų, kurie gauti sistemose su Windows 8, t.y. tokios sistemos negali būti rungtyniauti dėl geriausiojo titulo, kadangi jie gali neatitikti realybės.

32x130-win8-3dmark

Procesorius veikia 4,16 GHz dažniu (32x 130 MHz)

34x122-win8-3dmark

Procesorius veikia tuo pačiu 4,16 GHz dažniu (34x 122 MHz), tačiau rezultatas jau aukštesnis

5 komentarai (-ų)

 1. LUN parašė:

  Na nežinau kaip kitur bet, matavau ir galiu pasakyti kad mano laikrodis veikia tiksliai sekundė į sekunde.

  • Intel fanas parašė:

   o tai paturbines savo kompa? nes cia apie paturbitus pc kalba, kur dazniai magistrales nestandartiniai.

 2. zet parašė:

  BEt nesupratau, ar windozai iskraipo, ar gali iskraipyti?

  • guru parašė:

   GALI iškraipyti su sąlyga, jei turbini CPU ir naudoji nestandartines magistrales. Bet jei jau hwbot prigavo, kad su Win8 galima tokius bajerius daryt, užbanino visus rezultatus – nėr čia ko katiną už kiaušų tampyt 🙂


Kitos kategorijos naujienos