Windows Phone rinkos dalis auga, tačiau iki konkurentų dar toli


Naujausi mobilios rinkos Europoje tyrimai parodė, jog Microsoft mobilios operacinės sistemos Windows Phone populiarumas gana žymiai išaugo. Vis tik ji ir toliau yra trečioje vietoje, o nuo Google Android ji gerokai atsilieka. Antra vertus, Apple galbūt reikėtų šiek tiek sunerimti.

windows_phone_smartphone

Didžiausias Windows Phone išmaniųjų telefonų populiarumo prieaugis pastebėtas penkios didžiausiose Europos šalyse – D. Britanijoje, Vokietijoje, Ispanijoje, Italijoje ir Prancūzijoje. D. Britanijoje operacinės sistemos Windows Phone dalis per metus ūgtelėjo 4,1% ir dabar sudaro jau 8,6%, Pracūzijoje – vietoj 2,3% prieš metus WP rinką padidino iki 9%.

Tokie augimo tempai yra gana svarūs, tad galima kalbėti apie tai, jog po 1-2 metų Microsoft gali tikėtis pavyti Apple iOS, kuri šiuo metu Europoje užima 18,5%. Tiesa, iki Android – kaip iki Mėnulio, kadangi Google mobili platforma Europoje yra vienvaldė lyderė su 70,5%.

Ekspertų teigimu, toks Windows Phone populiarumo augimas susijęs su tuo, jog mažėja BlackBerry OS ir Symbian rinkos dalys. Pirmoji iš jų netenka populiarumo dėl mažo vartotojų susidomėjimo, kadangi yra labai daug Android alternatyvų, tuo tarpu Symbian praktiškai „negyva“, kadangi Nokia atsisakė jos palaikymo, o naujų įrenginių neišleis.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos