Žaidimų kompiuteriai nepaiso bendro PC rinkos smukimo


Visi informacinėmis technologijomis besidomintys žmonės žino, kad dabar asmeninių kompiuterių rinka patiria nuosmukį, tuo tarpu mobilių įrenginių – išmaniųjų telefonų ir planšetinių kompiuterių – rinka, atvirkščiai, šiuo metu yra pakilime. Jau eilę ketvirčių analitikai braižo grafikus su mažėjančiomis kreivėmis ir minuso ženklu, kalbėdami apie visą PC industriją bei jos atskirus segmentus.

gtx780-sli

Vis tik yra vienas asmeninių kompiuterių segmentas, kuris tvirtai priešinasi susiklosčiusiai negatyviai tendencijai – tai žaidimų kompiuteriai bei entuziastams skirti įrenginiai. Kompanijos Jon Peddie Research turimais duomenimis, žaidėjai ir toliau domisi savo sistemų reguliariu atnaujinimu, ir čia galima kalbėti net ne apie praktišką („reikia“), tačiau sportinį („noriu“) atnaujinimo pobūdį. Tai leidžia kalbėti apie galingiausių vaizdo plokščių rinkos augimą; antra vertus, sprendimai su integruota grafika taip pat gali pasigirti didėjančiais pardavimais.

Nors šiemet žaidimų kompiuterių pardavimų apimtys ir krito nuo $18,3 mlrd. iki $17,8 mlrd., tačiau analitikai tikisi augimo nuo šiandien iki pat 2016 metų – šiuo metu pardavimai turėtų sudaryti apie $20,8 mlrd.

Jon Peddie Research ekspertai įsitikinę, jog vis didėjantis procesorių su galinga integruota grafika skaičius vers atnaujinti ir visą platformą, o ne tik pakeisti diskretinę vaizdo plokštę. Antra vertus, tokie analitikų teiginiai nelabai suprantami, jei kalbame apie entuziastus: pastarųjų kompiuteriuose integruota grafika asocijuojasi su keiksmažodžiu, o be diskretinės vaizdo plokštės žaidimų kompiuteris neįsivaizduojamas.

Kaip ten bebūtų, ateityje žaidimų kompiuterių ir diskretinių vaizdo plokščių pardavimus skatins rinkoje pasirodantys nauji žaidimai. Jon Peddie Research vertinimu, vien tik šaudyklės ArmA 3 pasirodymas padidins kompiuterių ir jiems skirtų komponentų pardavimus $800 mln. Galima spėti, kad metų gale debiutuosiantis Battlefield 4 ir kitos šaudyklės vers atsinaujinti ne ką mažiau.

8 komentarai (-ų)

 1. Ignas parašė:

  nes nieks nenori zaist ant konsoliu ! 😀

  • kostas parašė:

   gal dabar ir nezaidzia, nes naujos konsoles dar tik pasirodys, bet didele dali zaidimu nuperka konsoliu, o ne pc zaidejai.

   • Saulius parašė:

    Na nevisada… Labai geras pavizdys Diablo 3 startas, kuris sumuse visus pardavimo rekordus.

    • thermal parašė:

     diablo 3 truputį kitoks projektas, nei visi kiti. jis visais laikais buvo skirtas tik pc (valdymas, mechanika ir kiti dalykai), jo daug kas žiauriai ilgai laukė, tai ir pardavimai dideli.

     o parduodama daugiausia konsolėms skirtų žaidimų, ne pc. To paties cod: black ops 2 statistika viską parodo: xbox 360 – 14 mln. kopijų, ps3 – 10 mln., pc windows – 1 mln. Tas pats su bf3 ir kitais bestseleriais, kurie nėra skirti vien tik pc.

     • kostas parašė:

      nors pats su pc geiminu, bet su thermal sutinku – zaidimu daugiau nuperka tie, kurie konsoles turi

   • Ignas parašė:

    PC irgi tikrai didele zaideju bendruomene ir jie tikrai perka zaidimus 😛

 2. As parašė:

  Faktas,kad nuperka daugiau konsoliholikai,bet zaidzia maziau 🙂 nepazystu nei vieno kuris ant pc nors koki game butu pirkes visi is torrentu 🙂


Kitos kategorijos naujienos