64 bitų ARM procesoriai telefonuose ir planšetėse pasirodys 2014 m.


Dar 2012 m. lapkričio mėnesį kompanija ARM pristatė savo 64 bitų mobilius procesorius su Cortex-A57 ir Cortex-A53 architektūra. Kartu pažadėjo, jog partnerių produktuose jie pasirodys 2013 m. pabaigoje, tuo tarpu serijiniai procesoriai – iki 2014 m. pabaigos. Iki šiol ARM tiki savo planais, praneša puslapis CNet.

woman-using-tablet-pc

Kompanijos ARM viceprezidento teigimu, rinkoje pasirodysiantys 64 bitų mobilūs procesoriai leis paversti planšetinį kompiuterį iš įrenginio, kuris tik vartoja informaciją, į tokį, kuris leidžia su turiniu dirbti, jį apdoroti ir kurti. Šiuo metu išmanieji telefonai – flagmanai jau gauna 3 GB operatyvios atminties. ARM atstovų teigimu, po poros metų niekas jau nevadins egzotika, jei telefonas turės 4 GB operatyvios atminties. Nors ARM procesoriai ir didins savo produktyvumo lygį, tačiau ir toliau išliks energetiškai efektyvūs.

Be 64 bitų instrukcijų palaikymo atitinkama programinė įranga leis procesoriams su ARM architektūra debiutuoti ir serverių sistemose. Štai kompanija AMD prieš kurį laiką pranešė, kad jau 2014 m. pristatys serverinius Opteron procesorius, kurie turės ARM architektūros blokus, tuo tarpu kai ekspertai tai netgi išaiškino kaip galimybę išleisti serverinę mikroschemą be x86 architektūros blokų.

ARM partneriai yra pasiruošę pradėti tiekti 64 bitų mobilius procesorius iki 2013 m. pabaigos, tuo tarpu galima neabejoti, jog kitąmet šie procesoriai pasirodys bent jau mobiliuose flagmanuose, o po kurio laiko – ir žemesnės kainų kategorijos įrenginiuose.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos